Britton kutsub kõik ohtlikud 3Way turvatoolid kasutusest tagasi

 (18)
Brittoni turvatool
Brittoni turvatoolFoto: Anni Õnneleid

Britton edastas teate, et kutsub kasutusest tagasi kõik Britton 3Way tüübikinnituse numbriga E9 04 44596 ja tootmisajaga enne 03.2016 toolid, vahendab Tarbijakaitseamet.

Andmed tooli tüübikinnituse numbri ja tootmisaja kohta on leitavas toolilt. „Tooli kasutamine tuleks kohe lõpetada ja võtta ühendust Speli Balticuga, et saada muu tool asenduseks, kuna antud tool ei vasta ohutusnõuetele," teatab Tarbijakaitseamet sotsiaalmeedias. Seejuures ei ole nõuetele mittevastava toote tagasikutsumise korral ostu tõendav dokument vajalik.

Meetmed on ennetavad

Tootja rõhutab tagasikutsumise teates, et tooli kasutamine tuleks kohe lõpetada. „Vaatamata tootja poolt esitatud sertifikaatidele, mis kinnitasid toote täielikku vastavust Euroopa standarditele ning toote ohutust, on laboratoorsete testide käigus avastatud, et 3Way turvatooliga sarnase toote mittevastavus kõigile ohutusnõuetele."

Katsete käigus ilmnes tootja sõnul, et kasutades turvatooli grupina 1 (lapsele kaaluga 9-18kg) on avarii korral turvatooli turvarihmade taguse korpuse deformeerumise oht, mis takistab lapse õiget kinnitust.

Ettevõtte sõnul õnnetusjuhtumeid ei ole registreeritud ja meede on ennetav. Tagasikutsutav 3Way turvatool asendatakse samaväärse tootega.

Seotud lood:

Tooli foto ja täpsema info on leitav Speli Balticu kodulehel.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias