Brüsselist väljalennuga hilinenud Nordica pidi ebatavalisel põhjusel maanduma Tartus

 (76)
Esimene British Airwaysi lennuk Tallinnas
Foto: Hendrik Osula

Eile õhtul Tallinnas maanduma pidanud Brüsseli lend suunati hoopis Tartusse. Reisijad toodi pealinna bussidega.

Tallinna lennujaama pressiesindaja Priit Koffi selgitusel on juhtunu tavatu ja seotud Tallinna lennujaamas toimuvate ehitustöödega.

"Lennujaamas jätkuvad ehitustööd lennuliiklusala laiendamiseks, need algasid juba möödunud aastal ning jätkuvad sügiseni. Käimas on lennuraja rajakattevahetus, mida tehakse neljal ööl nädalas, mil ongi lennurada suletud kell 00.30 kuni 6. Sellest on teadlikud olnud kõik lennufirmad juba palju varem (vähemalt 1,5 aastat ja seda infot korratakse üle regulaarselt). Kolmel ööl nädalas on lennurada lennuliiklusele avatud, alates 4. juulist on rada liiklusele suletud viiel ööl nädalas. Ning seda sügiseni," selgitas Koff.

Tema sõnul oli möödunud aastal tehtud ehitustööd sellised, et ehitaja võimaldas vahel veidi hilinevaid lende vastu võtta (sõltuvalt tööde iseloomust), kuid lennurada oli siiski samuti öösiti suletud lennuliiklusele. "Kui lükata edasi lennuraja sulgemist, siis satub ohtu selleks ööks planeeritud tööde õigeaegne valmimine hommikuks - kell 6 peaks graafiku kohaselt väljuma väga arvestatav hulk lende, mille väljalend lükkuks hilisema ehitustegevuse alguse korral edasi," märkis Koff.

Eilse Nordica lennu väljumine Brüsselist hilines lennujaamale teadaolevalt tehnilistel põhjustel ning tegeliku väljumise ajaks oli selge, et lennurada ei ole kuidagi võimalik lahti hoida lennuki Tallinnasse jõudmiseni.

Seotud lood:

"Otsuse selle kohta, millisele alternatiivlennuväljale lennuk suundub, langetab ainult lennuki piloot. Varasematel aastatel on Tallinna alternatiivlennuväljadena kasutatud Helsingit ja Riiat, alates tänavu kevadest on võimalik ka Tartut kasutada. Toonitan, et lennujaam ei suuna kedagi kuskile mujale, otsuse millises muus lennujaamas maanduda langetab piloot, lähtudes ilmastikuoludest, tehnilistest võimalustest, ohutusest jms," selgitas Koff.

Ta lisas, et selliseid olukordi ei esine sagedasti, kuid siiski. "Viimati tuli ette aprilli lõpus, kui Tallinnas valitsenud kehvade ilmaolude tõttu ei saanud lennukid piiratud nähtavuse tingimustes Tallinna lennujaamas maanduda ning osad lennud suundusid teistesse lennujaamadesse (sh ka Tartusse)," lisas Koff.

Tallinna lennujaama ümberehitustöödest kirjutas möödunud nädalavahetusel pikemalt ka Delfi. Artiklit saab lugeda SIIT.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias