Circle K langetas märgatavalt mootorikütuste hindu

 (48)
Kütusetankimine
KütusetankimineFoto: Argo Ingver

Täna kell 13:30 langetas Circle K oma teenindusjaamades ja automaatjaamades mootoribensiini ja LPG jaehindu.

Uued mootorikütuste jaehinnad on Circle K jaamades järgmised:

  • mootoribensiin 95 miles 1,199€/L,
  • diislikütus D miles 1,239 €/L,
  • LPG 0,599€/L.


Seoses globaalse viiruspandeemiaga on nafta hind maailmaturul alates märtsikuu keskpaigast teinud läbi olulise languse. Mootorikütuste kui naftatoodete sisseostuhinnad on suures osas jälginud nafta hinna liikumist, kuid samas on hindu mõjutanud ka nõudlus toodete järgi. Kuna pea terves maailmas on kehtestatud liikumispiirangud, on bensiini, kui peamiselt eratarbijale suunatud vedelkütuse järele nõudlus oluliselt rohkem kahanenud kui diislikütusel ning see on maailmaturul mootoribensiini hindu langetatud ka rohkem kui diislikütusel.

„Olukord on samasugune ka Eestis, kus bensiini vähenenud nõudlusest tingituna on märtsikuuks sisse ostetud toodete laopäevad pikenenud ning sellest tulenevalt on märtsikuu keskmise hinnaga ostetud bensiini laovaru jätkunud ka aprillikuusse. Eeltoodust tulenevalt on mootoribensiini maailmaturu hinnale võimalik reageerida just nüüd. Märtsikuus langesid mootorikütuste hinnad Circle K teenindus- ja automaatjaamades kokku 12 l/s,“ ütles Circle K mootorikütuste müügidirektor Raimo Vahtrik.

„Tänu maailmaturu hinnalangusele saame täna bensiini jaehinda langetada 5 senti tasemele 1,199€/L ja LPG hinda tasemele 0,599€/L. Diislikütuse sisseostuhinnad ei ole kõrgema nõudluse tõttu maailmaturul langenud samas mahus bensiiniga, kuid juhul kui Riigikogu kinnitab valitsuse ettepaneku langetada diislikütuse aktsiisimaksu Leedu tasemele, langeb diislikütuse jaehind juba 1. mail vähemasti 14,5 senti liitri kohta,“ kommenteeris Raimo Vahtrik.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias