Coop lammutab Saaremaal ja Muhus vanu nõukogudeaegseid kauplusi, et asemele uued ehitada

 (19)
Nutikassa
Foto: Nutikassa

Saaremaa tarbijate ühistu ehitab uue kaubanduskeskuse Muhus Liivale ning Salmele ja Orissaarde ning lammutab seejärel parklale ruumi tegemiseks vanad hooned, kirjutab Saarte Hääl.

"Et kaasajastada ostukeskkonda, on äriliselt mõistlik uus enne püsti panna, kui vana maha võtta," ütles Saarte Häälele Coopi kaubamärki kandva tulundusühistu Saaremaa Tarbijate Ühistu juhatuse esimees Kalle Koov.

Kui Liiva, Salme ja Orissaare kaubanduskeskuse uuendamise kavad on STÜ-l põhjalikult läbi mõeldud ja planeerimismenetlusega alustatud, siis täna läheb Kalle Koov Leisi, et seal kaupluse ümber "veidi ringi vaadata".

Leisis päris nii ei saa, et ehitatakse parkla asemele uus pood ja vana asemele parkla, tõdes Koov.

"Seal on natuke keerulisem," lisas ta. Muhu Liiva kaubanduskeskuse ehituse ettevalmistustööd on Koovi sõnul nii kaugel, et selle nädala teises pooles toimub veel üks neile vajaliku kinnistu ostutehing ja seejärel saadab ta valda ehitusloa taotluse. Liiva kaupluse müügisaal suureneb 640 ruutmeetrilt 800 ruutmeetrile.

"Salmel on kõrvalkrunt meil olemas. Tulevast-ületulevast nädalast peaks detailplaneering minema avalikule väljapanekule," kirjeldas Kalle Koov asjade seisu. Salme uus kauplus tuleb kuni 700 m2 suurune, sellest müügisaal 350-400 m².

Seotud lood:

Ka Orissaares on kaubanduskeskuse uus asukoht keskväljaku detailplaneeringu eskiisi sisse kirjutatud. Millal uue maja ehituseks läheb, pole praegu veel teada. "On vaid nägemus, et praegune kauplus on ikkagi ehitatud pea 30 aastat tagasi ja hästi energiakulukas. Pool maja on julgelt kasutamata," selgitas Koov.

Orissaare Coopi kaupluse müügisaal tuleb praegusest oluliselt suurem, lisaks võiksid Koovi sõnul kaubanduskeskuses edaspidigi olla rendipinnad, nagu apteek, postkontor, kandekeskus.

Pikemalt loe tänasest Saarte Häälest.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias