Coop Pank kaotas hinnakirjast müstilise hooldustasu, mis tarbijates alatasa küsimusi tekitas

 (13)
Coop pank
Coop pankFoto: Ardo Kaljuvee, Coop pank

Enam ei pea Coop Pangas konto haldamise tasu maksma. Varem oli see 50 senti kuus.

Coop Pank annab oma klientidele kirjas teada, et veebruarist kaotati kõikide eraklientide jaoks kontode hooldustasud. "Tore on teada anda, et veeburarist ei ole meie pangas eraklientidel enam kontode haldamise tasusid," kirjutab pank. Varem pidi maksma 0,5 eurot kuus.

Kontode ja pangakaartide hooldustasud on pankade klientides läbi aegade mitmeid küsimusi tekitanud. Kuidas vajab konto või kaart "hooldust"?

Näiteks SEB kommunikatsioonijuht Julia Piilmann on Kasulikule selgitanud, et kaardi hooldustasu on rakendatud selleks, et hoida üleval kaartide kasutamisega seotud infrastruktuuri ja tagada turvalist kaardikasutust.

„Kulud tuleb teha nii tehnoloogilises kui ka riistvara osas - tehingute töötlus, serverid ja ühendused kaardiorganisatsioonidega peavad olema nii töökindlad kui ka turvalised. Tassi kohvi eest kaardiga tasumine peab kliendile tunduma nähtamatu ja kiire - tegelikkuses on tehingu taga mitu osapoolt, kelle vahel info peab sujuvalt liikuma ja olema samas turvaline," ütles ta.

Coopi uudise järel on viiest suuremast pangast (Swedbank, SEB, LHV, Luminor ja Coop) hooldustasu ainult SEB pangas, kuid pangakaardi hooldustasu küsib ka Swedbank ja LHV.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias