Coop Pank: Swedbanki sundis ülekandetasusid alandama kodumaiste pankade kasvav surve

 (16)
swedbank sissepääs
swedbank sissepääs Foto: Kretel Kuusk

Eelmisel nädalal teatas Swedbank, et toob turule Maksete paketi, milles on kliendil võimalik tasuta makseid teha. Coop Panga igapäevapanganduse juhi Teet Keremi sõnul sundis Swebanki tagant surve, mille taga on kodumaised pangad.

Uus pakett maksab, 1,5 eurot kuus ja sisaldab deebetkaardi kuutasu (tavapäraselt 1,28 eurot), pangasiseseid makseid (tavapäraselt 0,16 eurot/tk) ja pankadevahelisi makseid (SEPA-makseid) (tavapäraselt 0,38 eurot/tk).

Coop Panga igapäevapanganduse juht Teet Keremi sõnul on Swedbanki sammud esimesed märgid sellest, et panganduses on konkurents tagasi.

"Piisav hulk kliente on hääletanud jalgadega kodumaiste pankade kasuks, et sundida turuliidrit paindlikkusele. Esiteks investeerimishuvilised, kes on liikunud LHVsse ja nüüd jaepanganduse kliendid, kes lähevad LHVsse ja Coop Panka," arvas ta.

Coop Panga igapäevapanganduse juht Teet Kerem

Senised teenused ei meelita

"Kasvavast konkurentsist hoolimata seisab paljude eraisikust hoiustajate raha endiselt suurpankades, teenides seal kehtivate hinnakirjade alusel sisuliselt 0-intressi," rääkis Kerem.

Ettevõtted maksavad Keremi sõnul suuremate summade suurpangas hoiustamise eest aga lausa peale, samal ajal kui väiksemad pangad pakuvad oluliselt paindlikumaid ja paremaid tingimusi.

"Aeg näitab, kas kasvav konkurents ka selles osas muutusi toob,“ arvas Kerem.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias