Coop seadis e-poe tasuta kojuveo lati kõrgemale, konkurendid on äraootaval seisukohal

 (89)
Coop seadis e-poe tasuta kojuveo lati kõrgemale, konkurendid on äraootaval seisukohal
Foto: Karin Kaljuläte

Coop teatas klientidele, et alates 1. juunist on kojuvedu tasuline kuni 99-eurose toidukorvi eest (3.50 eurot).

Seevastu nende toidukappi tellimine on nüüd tasuta sõltumata kauba maksumusest, vahendab ERR Uudised. Sellest liigutusest võib välja lugeda, et Coop soovib oma investeeringut ehk üha lisanduvaid toidukappe tasa teenida ja sööb selleks endale turgu tasuta teenusega sisse.

Ehkki e-kaubandus on endiselt kasvus, on samas kasumini jõudmine keeruline, nagu tõestas aastal algul ootamatult oma e-poe "uksed" sulgenud FreshGo, mis just päev varem oli teatanud oma äsjastest investeeringutest toidukappidesse.

Coop avas oma esimesed toidukapid kaheksa kuud tagasi ja sestpeale on tellimuste hulk kappidesse üha kasvanud.

Selveril asendavad toidukappe 12 kaupluse infoletid, mis tegutsevad e-poe ostude väljastuspunktidena, lisaks kasutavad nad eramajade piirkonnas Cleveroni toodetud toidukappe. Selveri e-poest saab klient tasuta kojuveo, kui ost on vähemalt 40 eurot.

Maxima Guppi kuuluv Barbora ehk Maxima rebränditud e-pood jääb teenustasude plaanidest rääkides kidakeelseks.

Ettevõtte tegevjuht Deniss Osman tõdeb, et logistika on e-kaubanduse üks suuremaid kuluartikleid, mistõttu tuleb seda pidevalt jälgida ja optimeerida.

"Viimaste kuude jooksul on näha, kuidas turul võitlejad püüavad leida balanssi kohaletoimetamise tasu ja väärtuspakkumise vahel, kuid mitte alati ei ole võimalik seda tagada," ütleb Osman.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias