DELFI FOTOD | Vaata, milline näeb välja neljapäeval avatav Eesti IKEA väljastuspunkt seespoolt

 (22)

29. augustil siseneb Rootsi mööblifirma IKEA Eesti turule, avades siin esmalt e-poe, mis tagab ligipääsu ligi 8000le taskukohasele tootele. Lisaks sellele avatakse Tallinnas väljastuspunkt, kuid suure poe avamise aega ei julge IKEA esindajad veel eestlastele lubada.

“E-poe ja väljastuspunkti üheaegne avamine tagab igale eestlasele ligipääsu IKEA toodetele lähemal kui kunagi varem. E-pood pakub võimaluse tutvuda toodetega ning ammutada kodusisustuseks inspiratsiooni ajast ja kohast olenemata. Lisaks saab ostu väljastuspunktist ise jära tuua või lasta tellimuse koju või kontorisse saata,” rääkis IKEA Tallinna väljastuspunkti juht Alekejs Mihailovs Ikea väljastuspunkti tutvustusel.

“Kuigi Tallinna väljastuspunkt on väiksem kui IKEA tavapärane pood, pakub see küllaldaselt sisustustideid ning -lahendusi igale kodusisustajale,” rääkis Mihailovs. Ta lisas, et kõik sisustuslahendused, mis väljastuspunktis loodud on, põhinevad kevadel Eestis läbi viidud kodude külastustel. Külastuste eesmärk oli saada teada, millest Eesti elanikud kodus kõige enam puudust tunnevad ning unistavad. Mihailovs sõnas, et Eestisse jõuavad IKEA tooted Baltikumi kesklaost, mis asub Lätis.

Seotud lood:

Tooted saab tellida koju

Tooted on võimalik kulleriga koju tellida, kojuveo hinnad algavad 19 eurost. Väljastuspunkti jõuavad tooted nii kohapeal valides kui e-poest tellides 5 tööpäeva jooksul. Väljastuspunkti tellimine on klientidele tasuta.

Väljastuspunktist on lisaks tellitud toodetele müügiks umbes 200 toodet, mis on peamiselt väiksemat sorti. Kohapeal näidisteks olevad tooted on IKEA Balti riikide kommunikatsioonijuhi Renata Dante sõnul võimalik samuti kohapeal tellimusena töötajale esitada ning need jõuavad samuti väljastuspunkti 5 tööpäeva jooksul.

IKEA pakub väljastuspunkti showroomis klientidele võimalust interaktiivsete ekraanide pealt valida näiteks garderoobi või köögilahendusi. Lisaks ekraanidele on võimalik kasutada tasuta disaineriteenust, kus IKEA töötaja aitab kliendil valida välja parima lahenduse. Selline osakond on Eesti IKEAs Baltikumi suurim.

Suure kaupluse plaanid lahtised

Mihailovs rõhutas, et praegu on plaanis Eestis avada e-pood ning väljastupunkt, sest pärast Riia IKEA avamist, on suur osa klientidest eestlased. Interneti teel otsustati Eesti turule siseneda just seetõttu, et eestlased on väga internetiseeritud.

Suure IKEA kaupluse avamise kohta Eestis ei julgenud IKEA Balti riikide kommunikatsioonijuhi Renata Dante spekuleerida, sest midagi kindlat pole veel ära otsustatud.

Varem on meedias spekuleeritud, kuhu võiks IKEA suur kauplus tulla. Kõne all on olnud Rae vallas asuv Jüri ringi kinnistu ja Joakim Heleeniuse Laagrisse planeeritav kaubanduskeskus Gate Tallinn. Samuti on Ikea varem kinnitanud, et Eesti turule sisenemine on kaheosaline, esimesena avatakse e-pood koos väljastuspunktiga ning siis päris suur kauplus.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias