DFDS paneb Paldiskist käima veel teisegi laevaliini

 (9)
Liverpool Seaways
Foto: DFDS Seaways

Meretranspordi- ja logistikaettevõte DFDS sõlmis oma pikaajalise koostööpartneriga OÜ Navirail lepingu Paldiski ja Hanko vahelise kauba- ja reisijateveo laevaliini ülevõtmiseks. Eesti ja Soome vahelist liini hakkab opereerima DFDS-i Eesti üksus.

Täna allkirjastatud lepingu järgi hakkab Paldiski ja Lõuna-Soomes asuva Hanko vaheline kauba- ja reisijateveo laevaliin edaspidi olema osaks DFDS-i Baltikumi liinivõrgust. Lepingu kohaselt hakkab DFDS rentima praegu liini teenindavat Ro-pax tüüpi laeva "Sailor" jätkates selle opereerimist Eesti meeskonnaga Eesti lipu all ning praegust süsteemi muutmata.

„Meil on olnud Naviraili põhiomaniku Merktransiga tihe dialoog ja koostöö peaaegu kümme aastat. Varem on nad laevu DFDS-ilt rentinud ning 2011. aastal omandasime neilt Baltikumi ja Skandinaavia liini, mis tegeleb kauba- ja reisijateveoga Kapellskäri ja Paldiski vahel. Sellest liinist on tänaseks saanud meie kaubaveo klientidele tähtis magistraaltee Põhja-Baltikumist Rootsi," ütles Anders Refsgaard, DFDS-i asepresident ja Baltikumi äriüksuse juhataja.

Liin lisatakse Baltikumi äriüksusesse ning seda hakkab juhtima DFDS-i Eesti üksuse liinidirektor Peeter Ojasaar.

Lepinguosalised on otsustasid tehingu üksikasju mitte avaldada. Tehing vajab jõustumiseks konkurentsiameti heakskiitu.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias