DPD pakiautomaatide võrgustik kasvab mühinal

 (4)
Pakiautomaadid
Foto: Priit Simson

Transpordi- ja logistikaettevõte DPD paigaldas septembri alguses üle Eesti 15 uut pakiautomaati, mis on kõik nüüdseks ka oma tööd alustanud ning väikeasulate elanike poolt kohe ka aktiivselt kasutusse võetud. Oktoobri lõpuks on ettevõttel kavas oma pakiautomaatide võrgustikku täiendada veel 17 uue pakiautomaadi võrra.

Tööd alustanud pakiautomaatidega täiendati DPD Pickup võrgustikku nii linnades kui ka, täiesti uuete automaatide näol, väiksemates asulates nagu Lihula, Tapa, Elva, Saue ja Jõhvi. Asukohtade valikul lähtuti eelkõige vajadusest, kasutajate soovidest ning sellest, et kogu Eesti oleks võimalikult hästi kaetud.

„Kuigi DPD Pickup pakipoodide võrgustik katab Eestit päris hästi, siis ongi sellel sügisel meie eesmärgiks jõuda ka pakiautomaatidega kohtadesse, kus me seni nendega esindatud polnud,“ selgitas DPD Eesti tegevjuht Rainer Rohtla. „Lisaks septembri alguses tööd alustanud 15 uuele pakiautomaadile tahame oktoobri lõpuks paika saada veel 17 ning siis saavad DPD pakiautomaadid olema lisaks Räpinas, Kärdlas, Põltsamaal, Antslas, Karsi-Nuias, Sindis ja mujalgi.“

„Uute asukohtade osas oleme tugevalt lähtunud ka klientide tagasisidest ning soovidest. Seni on vastuvõtt tarbijate seas olnud ka vägagi positiivne. Kuigi võiks eeldada, et linnades saavad automaadid kiireimat kasutust, siis meie kogemus näitab, et kõige kiiremini leiavad tee automaatideni just väiksemates asulates elavad tarbijad. See on väga positiivne ja innustab meid veelgi DPD Pikcup võrgustikku laiendama, et tagada teenuse kättesaadavus kõikjal Eestis,“ märkis Rohtla ning lisas, et eestlaste pakiautomaatide lembust arvestades ei ole ka karta, et pakiautomaatide turg niipea küllastumas on.

Seotud lood:

Kokku paigaldab DPD käesoleval aastal Baltikumi vähemalt 120 uut pakiautomaati – 50 Eestisse, 20 Lätti ning 50 Leetu. Järgneva kahe aasta jooksul investeerib DPD Baltikumi pakiautomaatide võrgustikku ligi 5 miljonit eurot ning paigaldab kolmes riigis ligi 250 uut pakiautomaati.

Uuringute järgi kasutavad Eesti elanikud teiste teenustega võrreldes kõige rohkem just pakiautomaate (80% küsitletutest), Läti elanikud eelistavad praegu veel tellida esmalt pakke koduaadressile ning seejärel pakiautomaati (41% küsitletutest) ning leedulastest tellib oma saadetised pakiautomaati ligi kolmandik e-ostlejatest.

Lisaks DPD enda automaatidele saab DPD pakke jätkuvalt tellida ka Cleveroni pakirobotitesse ning DPD Pickup võrgustikuga liitunud pakipoodidesse.

Lisandunud uute DPD pakiautomaatide asukohad:

Valga Rimi
Võru Maxima XX
Elva Maxima
Tartu Veeriku Selver
Lihula Ehituskeskus
Paide Konsum
Tapa Konsum
Jõhvi Maxima XX
Narva Kangelaste Prisma
Saue Maxima X
Lasnamäe Centrum
Lasnamäe Maksimarket
Tallinna Marienthali Selver
Tallinna Läänemere Selver
Tallinna Eha Keskus

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias