E-maksuametit tabas raamatupidajate jaoks kriitilisel hetkel mitu häda korraga, sisselogimine tõrgub siiamaani

 (33)
MTA suhtub hilinenud deklaratsioonidesse mõistvalt
Tuludeklaratsioon
Foto: Andres Putting

Mitmed Delfi lugejad on alates eilsest teada andnud, et e-maksuametisse ei saa siseneda. Probleeme on nii ID-kaardi ja mobiil-IDga sisselogimisel ja eile hommikul paistsid ka maksuameti serverid ülekoormatud olevat.

Ühe Delfile kirjutanud lugeja sõnul on 03.05-08.05 raamatupidajatele kõige töömahukam aeg, sest kümnes kuupäev on palgamaksude deklaratsioonide esitamise aeg. "Eilsest pidi e-maksuamet töötama, aga siseneda sinna ei saa, sest kogu aeg on teade, et suure kasutajaarvu tõttu on ligipääs piiratud, proovige hiljem uuesti. Lisaks oli eile terve päev maas mobiil-ID teenus (ja on praegugi)," ütles ta

Maksu- ja tolliameti pressiesindaja Kaia-Liisa Tabri ütles Delfile, et hetkel on maksuameti poolt kõik probleemid lahendatud, kuid tõrkeid esineb veel ID-kaardi ja mobiil-IDga sisselogimisel. "See pole aga enam meie teha, need sisselogimisteenused tõrguvad üle Eesti," ütles Tabri.

"See on lihtsalt halbade juhuste kokkulangemine," viitab Tabri eilsele maksuameti serverite hädale ja üleeestilistele ID-kaardi ja mobiil-ID teenuste tõrkele.

MTA teenuste osakonna juhataja Triin Raaper lisab, et tõrgete tõttu antakse deklaratsioonide esitamisel lisaaega. "Ootame veel veerandit deklaratsioonidest ja kuna pärast MTA infosüsteemide katkestust on esinenud tõrkeid esitamise keskkonda sisenemisel, siis suhtume mõistvalt, kui TSD esitada hilinemisega. Võimalusel soovitame tasuda maksud tänase päeva jooksul ja deklaratsioon esitada hiljem järele," ütles ta.

Seotud lood:

ID-kaardi ja mobiil-ID haldaja on SK ID Solutions, kellel on eilsest alates koduleheküljel teade, et mobiil-ID teenused on taastumas, kuid nähtavasti probleemid ikka kestavad.

Nendel inimestele, kellel endiselt sisselogimine ei tööta, soovitab Tabri proovida brauseri vahemälu (cache) kustutamist ja brauseri taasavamist.

Samuti ei tohiks e-maksuametisse sisenemisel kasutada salvestatud linke, vaid trükkida brauseriaknas uuesti maksuameti link ja sealt siseneda.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias