E-sigarettide kasutajad võitlevad tavasigarettidega võrdsustamise vastu

 (26)
e-sigaret
e-sigaretFoto: Priit Simson

Tänasel riigikogu sotsiaalkomisjoni istungil jätkub petitsiooni „Peatame veipimise võrdsustamise suitsetamisega!“ arutelu välisekspertide osalusel. E-sigareti uuringute tulemusi tutvustavad dr Konstantinos Farsalinos ja dr Leon Kośmider.

„Kuivõrd Eestis ei ole alternatiivseid tubakatooteid käsitlevaid teadusuuringuid läbi viidud, siis tuleb tugineda välisriikide uuringutele ja praktikatele,“ ütles petitsiooni algatanud E-sigareti müüjate ja kasutajate liidu juhatuse esimees Ingmar Kurg.

"Ainuüksi petitsiooni algatamisest käesoleva aasta alguses on välisriikides avaldatud hulgaliselt teadusuuringuid e-sigareti mõjust tervisele ning mitmed riigid on neile tuginedes välja töötanud rahvatervise kahjusid vähendavad regulatsioonid. Seetõttu on välisekspertide kaasamine sotsiaalkomisjoni arutellu oluline ja tähelepanuväärne."

Sotsiaalkomisjoni istung algab kell 14 Toompea lossis. E-sigareti uuringute tulemusi tutvustavad dr Konstantinos Farsalinos, kes on Onassise Kardiokirurgia Keskuse, Patrase Ülikooli farmaatsiateaduskonna ja Riikliku Rahvatervise Kooli teadur Kreekas, ning dr Leon Kośmider, kes on USA ülikooli Virginia Commonwealth University teadur.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias