Ebamugav saladus Soomest, mida Telia oma Eesti klientidele hea meelega ei räägiks

 (133)
Telia pressikonverents
Foto: Madis Veltman

Telia Eesti sõsarfirma, Soome telekommunikatsiooni ettevõte Sonera pakub oma mobiiliklientidele piiriüleseid pakette, mis lubavad lisaks andmesidele ka helistada kokku seitsmes riigis sama hinna eest. Eesti Telia seda aga miskipärast ei paku.

„Imelik, et Soomes pakub Sonera 19,90 eest 5GB internetti, 600 minutit kõneaega pluss 600 SMSi. Helistada võib kusjuures nii Soomes, Rootsis, Norras, Taanis kui Eestis, Lätis ja Leedus. Kohe näha, et meil siin pügatakse inimesi. Ma helistan pigem Soome numbri pealt Eestis, nii tuleb kokkuvõttes odavam,“ kirjutas toimetusele Soome ja Eesti vahet liikuv lugeja.

Teine lugeja märkis, et ka tema Sonera paketis on piiramatu kõneaeg nimetatud seitsmes riigis ja kuuarve 25 eurot. Selles sisaldub mõistagi ka piiriüleselt kasutatav andmesideteenus. „Eestisse ei saa seda osta, sest tingimustes kirjas, et kui kolm nädalat pole telefon olnud Soomes, siis lülitavad välja,“ märkis lugeja.

Telia Eesti kodulehel võib mobiilse elu hinnakirja vaadates märgata, et ka Eesti paketiga liitunud klientidel võimaldatakse Põhja- ja Baltimaadesse helistada, kusjuures 100 minutit on igakuiselt tasuta siis, kui võtta kõige kallim pakett. Edasi tuleb aga maksta iga kõneminuti eest Soome, Rootsi, Norra, Taani, Lätti või Leetu helistades 5 senti.

Näiteks kui vaadata esimese lugeja toodud paketti, mida Sonera pakub, siis 600 minutit kõneaega tähendab selle puhul mistahes kõnesid, sõltumata, kuhu Põhja- või Baltimaade riiki sa helistad. Kõned väljapoole seda on mõistagi kallimalt hinnastatud.

Soneras moodustuks paketi hind järgmiselt

600 minutit kõneaega, 600 sõnumit, internetiühenduse maksimumkiirus 4 GB (21 Mbit/s), igakuine andmeside kasutamise piirang 5 GB. Selle hind oleks 19,90.

Telia Eestis moodustuks sarnase paketi hind järgmiselt:

Kuna paketid on erinevad, siis Telias on ligilähedasem pakett Sonera omale ühtlasi ka kallim, kuna võimaldab rohkem tasuta kohalikke kõnesid, aga piiriüleseid vaid 100 minuti eest. Selle kuutasu oleks 6,99. Sellele lisandub aga piiriülene andmeside pakett, mis maksab 12,49. Kokku tuleb paketi hinnaks 19,48, mis on mõned sendid soodsam, kui Sonera pakett, kuid millega tasuta kõnesid teistesse Põhja- ja Baltimaadesse võrreldavas mahus teha ei saa.

Teisisõnu – lahendused selleks, et pakkuda seitsmes riigis ühe hinnaga teenust, on täna olemas, aga mitte kõigi gruppi kuuluvate firmade poolt pakutavad.

Kel palju helistamist ning sageli Soome asja, on tänaste teenuste ja hindade juures seega mõistlikum olla Soome Sonera kui Telia Eesti klient.

Telia Eesti meediasuhete juhi Raigo Neudorfi sõnul on erinevates riikides erinevatel operaatoritel välja töötatud erisugused paketid, mida nemad just oma klientidele sobivaimaks peavad.

„Seega teiste operaatorite pakkumisi on meil raske kommenteerida. Kuna hetkel kasvab meie klientide seas kõige kiiremini nõudlus just mobiilse andmeside järele, soovisime oma Mobiilse elu kliente just selles vallas positiivselt üllatada. Tegu on n-ö esimese pääsukesega uue nime alt ning kindlasti on ka edaspidi tulemas klientidele erinevate teenuste poolelt üllatusi ja häid pakkumisi,“ lubab Neudorf.

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias