EDETABEL | Google paljastas, mida Eesti inimesed otsingumootorist tänavu enim otsisid

 (27)
EDETABEL | Google paljastas, mida Eesti inimesed otsingumootorist tänavu enim otsisid
Foto: MIKE BLAKE, REUTERS

Google-i 2018. aasta otsingutrendid näitavad, et eestlasi huvitasid lõppeval aastal kõige enam Jalgpalli MM, Eurovisioon, Nublu, veetemperatuurid ja äikesetormid, näitab Google’i 2018. aasta statistika. Persoonidest otsiti Google-i abil teavet eelkõige Nublust, Elina Nechayevast ja Saskia Alusalust.

Otsingumootori trendid peegeldavad üldjoontes lõppeval aasta aktuaalsemaid teemasid. Näiteks kuumast suvest tulenevalt guugeldati erakordselt palju veetemperatuure ning otsiti äiksetormide liikumist. Samas tulenevalt maksumuudatustest otsisid paljud inimesed ka palgakalkulaatorit ning infot 2018. aasta tuludeklaratsiooni kohta.

Inimestest guugeldasid eestlased kõige enam autoõnnetuses hukkunud ajakirjanikku ja saatejuhti Signe Lahteina, kellega toimunud tragöödia puudutas kõiki pannes meid rohkem mõtlema liiklusohutusele. Kõige populaarsemateks elavateks eestlasteks osutusid 2018. aastal loomulikult Nublu, Elina Nechaeyva ning Markkus Pulk - nendele järgnes kiiruisutaja Saskia Alusalu, kes oli ühtlasi ka otsituim sportlane.

Kaubandusvaldkonnas guugeldati kõige enam vastavatud kaubanduskeskust T1, Circle K-d ning Mustamäe Elamuste Keskust. Sündmustest huvitas inimesi lisaks jalgpallile kõige enam Weekend Festival, Ironman Tallinnas ning tänavune Muinastulede öö. Napilt jäi esikümnest välja Narvas toimunud suurlavastus Kremli Ööbikud.

TOP 10 otsituimad:

Seotud lood:

Jalgpalli MM

Eurovisioon

Signe Lahtein

T1 kaubanduskeskus

Tuludeklaratsioon

Weekend Festival

veetemperatuurid

palgakalkulaator

Nublu

Ironman Tallinn

TOP 10 populaarsemad eestlased:

Nublu

Elina Nechayeva

Saskia Alusalu

Markkus Pulk

David Pärnamets

Igor Mang

Signe Laigu

Ketter Orav

Karin Tammaru

Uudo Sepp

TOP 10 sündmused:

Jalgpalli MM

Eurovisioon

Weekend Festival

Ironman Tallinn

Muinastulede öö

Eesti Laul

Rally Estonia

Australian Open

EV100

Wimbledon

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias