Eesti desovahendite tootja teeb suurt tööd, et turgu varustada: prioriteetideks on haiglad ja raviasutused

 (66)
Chemi-Pharm
Chemi-Pharm Foto: Rauno Volmar

Eesti firma AS Chemi-Pharm teeb suurt tööd, et tagada esmajärjekorras haiglatele ja raviasutustele varustatus desinfektantidega.

Firma tegevdirektor Kristo Timberg tõdes, et hetkel on vajadus desoainete järele selgelt väga suur ja näeme tohutult vaeva, et võimalikult paljusid varustada. “Igapäevaselt ja tegelikult iga tund tegeleme prioritiseerimisega. Nagu ka varem olen välja öelnud on prioriteetideks haiglad, raviasutused ja teeme kõik, et võimalikult paljude inimesteni ka läbi jaevõrgu tooteid toimetada. Lisaks näeme, et viimastel päevadel on lisandunud järjest olulisemate osapooltena riigile elutähtsad teenused nagu vee ettevõtted ja paljud muud,” kinnitab ta.

Suure nõudluse tõttu on tarneaegade kohta firmal raske prognoose teha, kuid endast antakse maksimum. “Oleme tihedalt kontaktis Sotsiaalministeeriumiga ja Terviseametiga ning reageerime vajadusel operatiivselt ka kriitilisematele piirkondadele ja olukordadele.”

Firma otsib aktiivselt tootmisesse juurde töötajaid, samuti on nad tellinud uusi seadmeid. Need loodetakse selle kuu jooksul kiirkorras kätte saada. “Oleme tohutult tänulikud kõigile inimestele toetuse eest mida oleme saanud ning samuti enda tarnijatele ja partneritele, kes erinevaid tooraineid või tarvikuid meile valmistavad ja meil sellises tempos töötamist tagavad,” sõnab Timberg lõpetuseks.

1997. aastal asutatud AS Chemi-Pharm arendab, valmistab ja turustab desinfektante, isikliku hügieeni vahendeid, puhastus- ja erihooldustooteid ning luksuskosmeetika sarja D’DIFFERENCE.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias