Eesti idufirma avas maailma sügavaima metroojaama ees nutirattaparkla

 (4)
Eesti idufirma avas maailma sügavaima metroojaama ees nutirattaparkla
Foto: Bikekeep

Ajujahi konkursil publiku lemmikuks valitud Bikeep püstitas Kiievi linnavalitsuse tellimusel maailma sügavaima metroojaama Arsenalna ette viiekohalise nutika jalgratta parkla.

Bikeepi tegevjuhi Kristjan Lindi sõnul oli Kiievi linnavalitsuse peamine eesmärk tõmmata selle innovaatilise rattaparklaga eraettevõtete tähelepanu nutikale rattaparkimise lahendusele.

„Tallinnas on Bikeep nutiparklate konseptsioon end väga edukalt tõestanud ja Kiievile avaldas muljet fakt, et enamik Bikeep rattaparklaid on eraettevõtete paigaldatud. Seetõttu soovisid nad kiirelt ühte enda linna püstitada,“ sõnas Lind.

„Konseptsioonilt on tegemist Eestiski leviva Pargi&Reisi tüüpi rattaparklaga, kus kaugemalt saabujad läbivad suurema distantsi rongiga ja nö viimase kilomeetri jaoks kasutavad isiklikku jalgratast, mida siis vahepeal saavad turvaliselt hoiustada Bikeep nutikas rattaparklas.“

Kiievis asuv parkla töötab samamoodi nagu kõik Tallinna parkladki - mobiilikõne abil toimub lukustamine, kus kasutaja valib parklapostil oleva telefoninumbri, talle valitakse parkimispost, kuhu ta saab ratta lukustada ja ratta taasavamiseks piisab kui helistada parkla telefoninumbril. Parkimine on selle kasutajatele tasuta.

Bikeep on 2013. aastal loodud nutikas rattaparkla, mis kasutab kõrgtugevat terast ja tarka tehnoloogiat, et lukustada jalgratta raam ja esiratas.

Seotud lood:

Ratta lukustamiseks piisab mobiilikõnest või RFID kaardist. Enam ei pea kaasas kandma isiklikku rattalukku.

Tänaseks on Bikeep laienud 6 linna ja ühtekokku on paigaldatud 400 nutikat parklat.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias