1. Sea endale konkreetsed eesmärgid. Need peavad olema isiklikult olulised, selged, mõõdetavad ja ajaliselt piiritletud. Näiteks kogun 1. septembriks 200 eurot, et osta matkasaapad. Selleks panen mais, juunis, juulis ja augustis 50 eurot kõrvale. Konkreetne ja selget kasu näitav eesmärk on motiveerivam kui otsus lihtsalt vähem kulutada.
2. Anna teistele lubadus, et tegutsed oma eesmärkide suunas. Räägi eesmärkidest lähedastega ja luba need täita.
3. Koosta tegevuskava. Pane kirja, mis ajaks ning mida sa täpselt teed.
4. Sõnasta rakendamise kavatsus kasutades lauset „kui……, siis…….. .“ Näiteks „Kui töötasu laekub, siis kannan kohe säästuarvele 100 eurot.”
5. Tee plaan juhuks kui ebaõnnestud. Pane kaotuste vältimine enda kasuks tööle ja vali iseendale “karistus”, kui eesmärk jääb saavutamata. Näiteks „Kui mul ei õnnestu oma lubadust täita, siis loobun kuuks ajaks maiustuste ostmisest.”
6. Jaga suure eesmärgi poole liikumine konkreetseteks, kergesti hoomatavateks ja lihtsasti teostatavateks tükkideks.
7. Sea endale meeldetuletused. Näiteks pista rahakoti vahele meeldetuletavad sildid, kus on eesmärgid kirjas.
8. Visualiseeri oma eesmärk! Näiteks, kui oled otsustanud koguda raha järgmisel suvel Itaaliasse sõitmiseks, siis rahakotti pandud foto sihtkohast aitab emotsiooniostudele vastu seista.
9. Kasuta erinevaid rakendusi. Proovi mobiiliäppe või internetipangas olevat rahaplaneerijat, mis aitab sul rahaasju paremini hallata.