Eesti inimese jäätiseisu kasvab! Loe, kui palju keskmine eestlane külma maiustust ära süüa jõuab

 (10)
Kopli taluköök, perenaine Kaire Mets
Foto on illustratiivne.Foto: Argo Ingver

Möödunud aastal sõi iga Eesti elanik keskmiselt 6,3 kg jäätist aastas, mida on 15 protsenti rohkem kui 2017. aastal. Seejuures limpsisid Eesti inimesed kaks ja pool korda rohkem kodumaist maiust kui välismaist jäätist.

Eelmisel aastal toodeti Eestis 10 072 tonni jäätist, mida oli 19 protsenti rohkem kui aasta varem, selgus statistikaameti uuringus. Eestlaste jäätiseisu on kõige suurem mõistagi soojal ajal, maist augustini. Ligi 40 protsenti Eestis toodetud jäätisest läheb ekspordiks. Kohaliku päritoluga jäätist eksporditi kokku 12 riiki, millest suur osa leidis tee kolme riigi magusasõprade juurde: Leetu (44% kogu eksporditud jäätisest), Lätti (28%) ja Soome (21%).

Millise riigi jäätiseid me sööme?

Meie poelettidel leiduv importjäätis on peamiselt pärit Leedust, Lätist, Poolast või Saksamaalt. Neist kõige odavam on tulnud Lätist. Eelmisel aastal toodi Eestisse 2 440 tonni jäätist, mida on peaaegu sama palju kui 2017. aastal (2381 tonni).

Jäätiste kilohinnad kõiguvad vahemikus 1,9 eurost kuni 14,7 euroni. Imporditud jäätise keskmine kilohind oli möödunud aastal 2,9 eurot. Kõige odavam jäätis oli pärit Lätist, kõige kallimat jäätist toodi aga Eestisse Ameerika Ühendriikidest.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias