Eesti inimeste pangakontodele toimusid täna kummalised rahalaekumised

 (44)
Eurod peopesal
Foto: Sven Arbet

SEB pank teatas oma veebilehel, et Eestis kaardimakseid haldava NETS Estonia kaardimakseid tühistati ning seetõttu on kantud maksete eest inimeste kontole raha tagasi.

SEB teatas, et täna toimus NETS Estonia AS-i (endine nimi Pankade Kaardikeskus) poolt ekslikult osade 17.-19. septembril toimunud kaardimaksete tühistamine ja seetõttu kanti nendele klientidele tehtud kaardimaksete eest raha tagasi. Koostöös NETS Estonia AS-iga tegeleb pank vea parandamisega.

Foto: Kuvatõmmis

Klientidele, kellel on tellitud tasuline SMS kiirteavitus ja kes said laekumise kohta lühisõnumi, tagastab pank ka kiirteavituse teenustasu.

Ekslikult tagasi kantud summasid palub pank mitte ära kasutada, kuna need võetakse uuesti broneeringusse ning seejärel arvestatakse kontolt maha. Pank vabandab võimalike ebamugavuste pärast.

Swedbanki pressiesindaja Mart Siilivask kinnitas, et 17. septembril teostatud kaarditehingute töötlemisel on tõesti tekkinud viga. "Seetõttu debiteeriti tehinguid topelt, mille põhjustas topelt saadetud tehingute fail," selgitas Siilivask.

Viga on Siilivaski edastusel NETS Estonia poolne. Viga on pankade poolt tuvastatud ning panka on saabunud parandusfailid. "Loodame paranduskanded teostada lähipäevil," edastas Siilivask.

Uudis on täiendamisel.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias