Eesti ja Läti tööandjad ja -otsijad kohtuvad Liivimaa Töömessil

 (1)
Eesti ja Läti tööandjad ja -otsijad kohtuvad Liivimaa Töömessil
Illustreerival eesmärgil: Töötukassa töö- ja karjäärimess Tallinnas KultuurikatlasFoto: Priit Simson

Täna 19. aprillil toimub Eesti Töötukassa poolt korraldatud Liivimaa Töömess. Huvilised on oodatud kell 11-14 Valga kultuuri- ja huvialakeskuses.

Liivimaa Töömessi siht on viia kokku Eesti ja Läti tööotsijad ja -andjad. Messile tuleb kokku 37 tööandjat, neist kaheksa Lätist, pakkumisel on ligi 1000 töökohta. Erinevaid ameteid on enam kui poolsada.

„Sel aastal pöörame erilist tähelepanu uute oskuste omandamisele, see tähendab, et tutvustame kutse- ja tasemeõppe võimalusi nii tööotsijatele kui ka töötavatele inimestele,“ ütleb Eesti Töötukassa Valgamaa osakonna juhataja Merike Metsavas.

Kolmandik tööandjatest on Liivimaa töömessil esimest korda ja esindatud on väga erinevad valdkonnad. Tööandjad otsivad nii ilma erialase väljaõppeta inimesi kui ka kindlate erialade spetsialiste, pakkumisel on ka suvised hooajatööd, mis sobivad hästi noortele.

Mitmed on valmis tööd ja praktikakohti pakkuma vähenenud töövõimega inimestele. Lisaks tutvustab Noorsootöökeskus TANKLA noortele suvel malevas töötamise võimalusi.

Maksu- ja Tolliamet räägib messikülastajaile tulumaksumuudatustest ning Eesti Töötukassa tutvustab venekeelse ettekandega Eestis töötamist, mis on suunatud eelkõige Läti tööotsijatele.

Messi ajal jagatakse karjäärialast nõu ja abi nii kandideerimisdokumentide koostamisel kui ka teistes karjäärivalikutega seonduvates küsimustes. Töötukassa EURES nõustajalt saab infot õppimise, elu- ja töötingimuste kohta Euroopas.

Messi kava ning tööandjate ja koostööpartnerite info

Liivimaa töömessi kaasrahastatakse INTERREG Eesti-Läti piiriülese koostöö programmist „Eesti-Läti tööturgude integreerimise ja piiriülese töötamise toetamine“.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias