Eesti kaardimaksesüsteemid olid ulatuslikult häiritud, häireid esines ka internetipangas

 (117)
Uudist täiendatud kell 13.26
Pärnu turu avamine
Foto: Ago Tammik

Eesti kaardimaksesüsteeme haldav Nets Estonia teatas, et alates kell 12.15 olid Eesti kaardimaksesüsteemid häiritud. Kell 13 suudeti süsteemid taas töökorda saada.

Nets Estonia juhi Raivo Tinni sõnul hakkasid kaardimaksete häired ilmnema täna kell 12.15. Süsteemide töö taastus kell 13. „Meil esinesid sideprobleemid, mis see täpsemalt oli, ei oska öelda,“ selgitas Tinn.

Kuna sideprobleem tähendas antud juhul andmesidetõrget ehk ühenduse puudumist, olid häiritud kaardimakseteenused üle terve Eesti.

Tinni sõnul on Eestis kaks terminalivõrku – üht haldab Nets Estonia ja teist Swedbank. „Tõenäoliselt Swedbanki terminalivõrk töötas. Ehk et kui Swedbanki klient oma kaardiga selle tõrke perioodil maksta soovis, siis tema makse läks läbi. Kõigi ülejäänute pankade ja rahvusvaheliste pankade kaartide maksed läbi ei läinud,“ lisas Tinn.

Probleemi põhjuse väljaselgitamisega tegeleb Nets Estonia praeguseni.

Hommikul esines probleeme aga internetipankade kasutajate seas. Näiteks ei saanud Swedbanki kliendid ligi oma kontodele. Internetipank teavitas kasutajaid tehnilisest rikkest.

Panga esindaja sõnul sai keskpäevaks probleem lahendatud. Et tegu võinuks olla täna laekuma hakanud maksutagastustest tuleneva kasutajate ülekoormusega, pank ei kinnitanud.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias