Eesti Karskusliit tunnustab Tallinna linnavalitsuse otsust piirata alkoholimüüki

 (9)
Majanduskomisjoni istung - alkomüügi piirangud ja alkorekaalmi piirangud
Majanduskomisjoni istung - alkomüügi piirangud ja alkorekaalmi piirangudFoto: Madis Veltman

Eesti Karskusliit tunnustab Tallinna linnavalitsuse kava piirata alkoholimüügi aegu meelelahutusasutustes, nähes seda tervitatava sammuna alkoholipoliitika edasiarendamisel, teatab liit pressiteate vahendusel.

„Alkoholipoliitika, nagu paljud teised valdkonnad, ei saa kunagi valmis olla. Uusi olukordi, probleeme tuleb pidevalt analüüsida, teha nendest järeldused ja viia ellu muudatused ning parandused. Liiga sageli räägitakse alkoholipoliitikast sellises võtmes, et me oleme justkui mingid suured sammud ära teinud ja rohkem ei peaks. Tähelepanu ei tohiks takerduda mingite meetmete määrale vaid ikkagi nende vajalikkusele," räägib karsklusliidu juht Lauri Beekmann.

Karskusliit rõhutab, et alkoholi kättesaadavuse piiramine on tõendatult efektiivne meetmete kogum, mis aitab vähendada alkoholi liigtarvitamist ja sellega seotud kahjusid. Kellaajalise piirangu kaudu kättesaadavuse vähendamine kuulub otseselt sellesse valdkonda ja on loogiliseks hoovaks omavalitsuse arsenalis öise alkoholiprobleemi kontrolli all hoidmiseks.

Karskusliit on alati rõhutanud, et täiskasvanud kodanike õigus alkoholi tarbida ning ettevõtete õigus alkoholiäriga majanduslikku kasumit taotleda ei tohi üle kaaluda nende inimeste õigused, kes sellisest tegevusest otseselt kahju saavad. Kohalikud elanikud, kelle öörahu rikutakse vajavad vastavaid sekkumisi ja kuigi ka antud piirang seda probleemi ei lahenda on see vähemalt samm õiges suunas.

Beekmann: „Julgustame ka linnavalitsust tööd jätkama plaaniga viia alkoholiga kauplevad poed lasteasutustest kaugemale. Ettepandud 150 meetri piir aitaks lahendada nii mõnegi hetkel probleemiks oleva olukorra kui ka ennetaks sarnaste kaupluste tekkimise sellisesse piirkonda tulevikus. Juhiksin ka tähelepanu, et Iirimaal jõustub järgmisest nädalast seadus, mis keelab alkoholi reklaamimise 200 meetri raadiuses. Eestis on olukord parem ning igasugune välireklaam on nagunii juba keelatud, kuid juhiksin siin sellele näitele siiski tähelepanu, sest ka Iirimaal rõhutatakse seda sama loogikat, mille kohaselt teatud tegevused meie laste haridusasutuste lähedusse ei sobi.“

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias