Eesti Keskkonnateenused selgitab: kui ruttu saadetakse tasumata prügiarved inkassosse

 (17)
Eesti Keskkonnateenused selgitab: kui ruttu saadetakse tasumata prügiarved inkassosse
Foto: Rauno Volmar

Lugejad kurtsid Kasulikule, et juba mõne-eurose võlgnevuse peale kipuvad jäätmevedajad nõude inkassole edastama. Kuna mitmel korral mainiti just AS-i Eesti Keskkonnateenused, uuris Kasulik ettevõttelt, kui ruttu jõuab kliendil tasumata arve inkassofirmani.

AS Eesti Keskkonnateenused tegevjuhi Argo Luude sõnul saadetakse esmalt kliendile kas posti või emailiga meeldetuletus tasumata arve kohta. Samuti kajastatakse eelnevalt tasumata arve järgmisel arvel, et klient näeks oma arvel, et tal on eelnevast perioodist tasumata arveid.

"Kuna meil on kliente väga palju ja see tõttu on ka võlglasi väga palju, siis me ise enam võlglastega rohkem ei tegele ehk kui arved on pärast lepingutes nõutud meeldetuletuste saatmist maksmata, anname võlglased üle inkassoettevõtetele, milliste põhitöö on võlglastega tegelemine," selgitas Luude ning lisas, et varem oli ettevõttes võlgnikega tegelemiseks tööl eraldi inimene, aga kuna tal kasvas töö üle pea, siis loobuti oma töötajast ja alustati koostööd inkassofirmaga.

"Periood, mille jooksul võlglased inkassoettevõtetele üle antakse, on piirkondade lõikes erinev ja sõltub palju lepingust, mis meil omavalitsusega sõlmitud on. Üldjuhul näeb asi välja nii, et me väljastame kuu alguses arve, mis jõuab klientideni umbes 6.-7. kuupäevaks. Klientidel on aega arve tasumiseks 14 päeva. Kui arve jääb tähtaegselt tasumata, siis hiljemalt nädala jooksul saadame kliendile meeldetuletuse tasumata arve(te) kohta. Ja kui laekumist ikka ei toimu, siis 3-4 nädala pärast läheb võlanõue inkassosse," rääkis Luude.

Seotud lood:

Tema kinnitusel on võlglasi, nii inimesi kui ettevõtteid, kes pole tähtajaks osutatud teenuste eest tasunud, väga palju ning tähtajaks laekumata arvete summa moodustab ettevõtte kuukäibest ca 30 protsenti.

"Lisaks sooviksin veel mainida, et jäätmekäitlusteenus on Eestis väga-väga odav. Paljude inimeste jaoks tähendab mõne-eurone arve tegelikult terve kuu või kahe jooksul osutatud teenust, näiteks Kiili, Rae ja Jõelähtme vallas maksab enamlevinud, 240liitrise konteineri tühjendamine ca 1 euro. Kuna summa on väike, siis oleks ju väga loomulik, et inimene selle ka ära maksaks. Selliste väikeste arvete puhul paistavad inkassokulud väga tugevasti silma. Seetõttu oleks soovitus klientidele jälgida, et arved saaksid õigeaegselt tasutud, võimalik on kasutada nn e-arvete püsimakseteenust (endine otsekorraldus) kui ka võimalust teha ettemaks meie arvele. Sel juhul makstakse lepingu lõppedes enammakstud summa kliendile tagasi," soovitas Luude.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias