Eesti kodudes on juba sügis: hoidiste säilitamiseks mõeldud kauba müük kasvas viiendiku võrra


MAALEHE HOIDISTE KONKURSI DEGUSTATSIOON JA HINDAMINE
Foto: Sven Arbet

Maxima Eesti kaupluste ostustatistika kohaselt on suhkru ja hoidiste säilitamiseks mõeldud tarvikute müük tänavu ligi 20 protsenti kõrgem kui möödunud suvel.

Maxima Eesti kaupluste ostustatistika kinnitab, et tänavu valmistavad eestimaalased suvistest marjadest ja puuviljadest hoidiseid veel aktiivsemalt kui mullu.

"Juuli lõpus on eestimaalastel tavaks võimalikult palju magusaid hoidiseid valmistada. Nii on ka tänavu - kui teistel suvekuudel ostetakse Maxima kauplustes igapäevaselt keskmiselt 20 000 kilogrammi suhkrut, siis lõppeval nädalal tõusis see üle kahe korra - 50 000 kilogrammini päevas," kirjeldas Maxima Eesti kommunikatsioonijuht Katja Ljubobratets tarbijate ostukäitumist.

Eelmise aasta sama ajaga võrreldes on tänavu suvel suhkru müük kasvanud üle 15 protsendi. Kokku on sel suvel Maxima kauplustes müüdud ligi 950 000 kilogrammi suhkrut.

Sarnast tarbimise kasvu näitavad ka teised kaubagrupid, mis on otseselt seotud moosikeetmise ja muude hoidiste valmistamisega. "Mitmesuguseid sügavkülmikus kasutatavaid säilituskarpe ostetakse ligi 20 protsenti rohkem kui mullu. Tühjade klaaspurkide müük on lausa üle kolme korra kõrgem," märkis Katja Ljubobratets.

Maxima Eesti kommunikatsioonijuhi sõnul võib varasemate aastate statistikale tuginedes prognoosida hoidiste valmistamiseks vajalike kaupade aktiivset tarbimist prognoosida ka augustis-septembris, kui saabub seeneaeg ning hakkavad valmima õunad.

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias