Eesti Posti muudatus toob pakid ja kirjad inimestele lähemale

 (41)
Järva-Jaani
PostkastFoto: Madis Veltman

Alates 1. oktoobrist muutub valik Tallinna ja Pärnu linna sihtnumbreid. Sellest tulenevalt jõuavad kirjad ja pakid klientideni lähemal asuvatesse postkontoritesse.

Praegu jaotuvad saadetised ära postiasutuste vahel, mistõttu jõuavad kirjad ja pakid klientideni kaugel asuvatesse postkontoritesse. Oktoobrikuu muudatus tagab aga selle, et sihtnumbrid viiakse postkontorite paiknemisega kooskõlla ning edaspidi saavad inimesed postitoimetusteks kasutada endale lähimat postkontorit.

Sihtnumbrite osalisel muutmisel ja kaasajastamisel lähtub Eesti Post kaasaegsest linnaplaanist ja postiasutuste paiknemisest.

Kui saadetud kirjal on pärast 1. oktoobrit vana sihtnumber, siis ei ole võimalik tagada selle õigeaegset jõudmist saajani. Kui saadetud pakil on pärast 1. oktoobrit vana sihtnumber, siis see väljastatakse endisest elukohakohajärgsest postkontorist, mis ei pruugi olla aga kliendile lähim.

Tallinna linnas muutuvad teatud sihtnumbrid Keslinna, Põhja-Tallinna, Kristiine, Haabersti, Mustamäe, Lasnamäe, Pirita ja Nõmme linnaosades. Pärnus aga osadel aadressidel, mis asuvad Kodara, Ristiku, Savi, Supeluse ja Villa tänavatel. Muudatud puudutab nii sealseid elanikke kui ka neid, kes soovivad nimetatud piirkondadesse kirju või pakke saata.

Konkreetsete aadressidega, mille sihtnumber muutub, saab tutvuda Omniva kodulehel.


Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias