Eestis levib kasvav trend: inimesed ronivad haigena tööle

 (165)
Eestis levib kasvav trend: inimesed ronivad haigena tööle
Foto: Vida Press

Viimasel paaril nädalal on vallandunud hingamisteede viirushaiguste puhang. Paraku ei pöördu paljud haigestunud perearsti poole, vaid jätkavad haigena tööl käimist.

Apteekrid nendivad, et sel sügisel on ülemiste hingamisteede viirushaigused inimesi varem kimbutama hakanud, kirjutab Meie Maa.

Samas on aga perearstide andmetel näha trendi, et inimesed püüavad haigustega võidelda kodusel teel ning kohe perearsti jutule ei kipu.

Saaremaa, Valjala pereõde Liilia Koit nentis, et nende poole pöördub iga päev mõni viirusesse nakatunu. "Praegu on haiged rohkem lapsed, aga on ka mõningaid täiskasvanuid," seletas ta.

Kihelkonna ja Lääne-Saare valla pereõde Anu Kelder ütles, et neil on väga suur nimistu, mistõttu on pidevalt patsiente. "Samas võib öelda, et viimase paari nädala jooksul on võibolla tõesti natuke rohkem viirust liikvel," sõnas ta, lisades, et praegu on paras aeg end gripi vastu vaktsineerima hakata.

Koju ei jääda

Salme perearst Tiina Tarkin kinnitas, et haigete hulk on natuke tõusnud, kuid midagi massilist ei ole. "Pigem on haigestunute hulgas noorukid ja mõned täiskasvanud, kuid ka üksikud väikelapsed," lisas ta.

Põhilisteks sümptomiteks viiruse puhul on peavalu, vesine ja rohke nohu, kohati ka tugev köha ning väike või kõrgem palavik.

Refereeritud artikli täisteksti loe Meie Maast.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias