Eestisse jõudsid esimesed toidukaupadele mõeldud pakiautomaadid. Mis on neis nii erilist?

 (7)
Uued pakiautomaadid
Uued pakiautomaadidMardo Männimägi

FreshGO e-pood tuli välja toidukappidega, mis võimaldavad esmakordselt Eestis tellida toidukaubad pakiautomaati.

Esimesed neli Freshcube kappi paigutati kaks nädalat tagasi Tallinnasse Meerhof 2.0 elumaja garaaži ning Laagrisse Laagri Ärimaja juurde. FreshGO kappide projektijuhi Lauri Aaropi sõnul on esimesed kapid mõeldud teenuse katsetamiseks ning täiustamiseks. “Pisemaid viperusi on ikka ette tulnud, kuid üldiselt on kapid end testperioodi jooksul klientide silmis väga hästi tõestanud,” lisas ta. Aaropi sõnul on järgmised 20 kappi juba tellitud ning need saavad paika augusti- ja septembrikuu jooksul.

Kokku plaanitakse aasta lõpuks Tallinnasse ja selle lähiümbrusesse paigutada üle 100 toidukapi. “Ka järgmised kapid oleme planeerinud just suuremate huvipunktide, kontori- ning elumajade lähedusse – nii võib pärast tööpäeva lõppu kaubanduskeskusest ning nende rahvamassidest ja järjekordadest suure kaarega mööda sõita,” kommenteeris kappide asukohti Aarop. Edasi plaanitakse tema sõnul kappidega laieneda Tartusse ning sealt edasi juba kooskõlas FreshGO enda kandeala laienemisega üle kogu Eesti.

Toidukapid meenutavad nii oma välimuselt kui ka tööpõhimõtetelt eestlastele juba harjumuspäraseks saanud pakiautomaate. Erinevus seisneb Lauri Aaropi sõnul aga selles, et kapi ehitamisel kasutatud tehnoloogia võimaldab sinna tellida ka jahutatud ning sügavkülmutatud tooteid. “Eestlased on end muude kaupade puhul tõestanud kui pakiautomaadi usku rahvas, ehk teeb selline võimalus revolutsiooni ka viisis, kuidas me toidukaupu ostame,” kommenteeris Aarop. Kuna toiduainetel ei saa realiseerimisaja tõttu liiga kaua kapis seista lasta, siis saab klient tema sõnul valida kolme 2-4-tunnise ajavahemiku vahel, millal ta oma tellitud toidukaubale järele minna soovib.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias