Eestist saab järgmisel suvel otse Kreekasse lennata

 (4)
Eestist saab järgmisel suvel otse Ateenasse lennata.
Eestist saab järgmisel suvel otse Ateenasse lennata.Foto: Pille-Riin Pregel

Kreeka lennufirma Aegean Airlines alustab otselendudega liinil Tallinn-Ateena 20. juunil 2015.

Lennud Kreeka pealinna avavad Eestile olulise lennuühenduse kultuuri- ja ajaloo hälliga, teatas Tallinna lennujaam.

Aegean Airlines pakub mugavat otseühendust Kreeka pealinna Ateenaga. Ühtlasi võimaldab avatav lennuliin mugavalt Ateenas ümberistuda ja jätkata reisi 30 Kreeka sihtkohta ja samuti Lõuna-Itaaliasse või Küprosele. 

„Kreeklased on äärmiselt külalislahke rahvas ja Kreeka on tuntud kui suurepärane puhkuse veetmise koht. Lisaks Ateenale on Kreeka täis toredaid ajaloolisi paiku ja saari, kuhu nüüd saab mugavalt Kreeka oma lennufirmaga lennata,“ rääkis Tallinna lennujaama juhatuse liige Erik Sakkov.

„Meil on hea meel, et kreeklased meisse usuvad ja otselendudega Ateenasse alustavad. On igati mõistetav, et alustatakse hooajaliselt ja kui läheb hästi, siis tuleb sagedusi juurde,“ sõnas Sakkov. 

„Iga lennuliini püsimajäämine Tallinnas sõltub meist endist – reisijatest. Seega julgustan kõiki seda võimalust kasutama ja järgmisel suvel Kreekasse lendama. Aga praegu soovitan kõigil lennata otselennuga Portugali pealinna Lissaboni, sest just praegu vajab meie toetust TAP Portugal ja Lissaboni otseliin,“ lisas Sakkov. Otselennud Tallinnast Ateenasse hakkavad esimesel aastal toimuma hooajaliselt, üks korda nädalas laupäeviti.

Tallinnasse hakkab Aegean Airlines lendama 168-kohalise Airbus 320ga. Tegemist on hooajalise lennuga 20. juunist kuni 19. septembrini 2015. Lennud Ateenast väljuvad reedeti enne südaööd ning Tallinnast laupäeva varahommikuti.

Aegean Airlines on Kreeka suurim lennufirma, mis alustas 1999. aastal kahe lennukiga, lennates kolmel liinil. Tänaseks on Aegean Airlines lennukipargis 30 Airbusi ning lennatakse rohkem kui 87 rahvusvahelisse sihtkohta Euroopas, Põhja-Aafrikas ja Lähis-Idas ning 33 kodumaisesse sihtkohta. 

2013. aastal teenindati 6,8 miljonit reisijat. 

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias