Eestlane hoiatab: ülipopulaarsed veebikaubamajad kasutavad valuutaskeemi, mille tõttu kaotad makstes suure summa

 (47)
Aliexpressist asjade tellimine
Aliexpressist asjade tellimineFoto: Hendrik Osula

Nagu ka Ryanairis pileteid osted, võid Amazonis ja eBays kogemata nende lahket teenust kasutades jääda ilma korralikust rahasummast.

Eile kirjutas Kasulik, et Ryanair näitab välismaalt Inglismaale lennates hindu eurodes, kuid vahetab viimasel hetkel summa naeladesse.

Nagu ka teised lennufirmad, näitab Ryanair hindu selles valuutas, mis kehtib maal, kust lendu alustatakse. Seega, kui sõidad näiteks Eestist Inglismaale, näidatakse hindu eurodes. Inglismaal avastati aga, et Ryanair muudab eurod viimasel hetkel naeladesse - täpselt siis, kui oma krediitkaardiandmeid sisestama hakkad.

Sarnast skeemi, kas siis meelega või kogemata, kasutatakse ka eBays ja Amazonis.

"Sarnast asja harrastavad tegelikult paljud," kirjutab Tarmo. "Näiteks kui tellid amazon.co.uk'st EUR krediitkaardiga kaupa, siis check-out'i puhul pakutakse lahkelt, et võtame sinu kaardilt raha eurodes aga "hea" kursiga."

"Tänane konkreetne näide oli, et tellimus 806,62 naela puhul pakkus Amazon maksta 973,39 eurot ehk kursiks 82,87 penni. Visa ametlik tänase päeva kurss on aga 85,58 penni euro kohta." See tähendab, et ametliku kursi järgi pidanuks toode maksma 940 eurot.

Ehk lihtsa vaevaga kui kasutaja jätab selle tähelepanuta ja ei loobu konverteerimisest, saab Amazon umbes 3% lisatasu, märgib Tarmo. Mees kinnitab, et sama asja pakub lahkelt ka eBay.

Kas oled välismaistes e-poodides osteldes sarnast asja tähele pannud, anna sellest teada aadressil kasulik@delfi.ee

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias