Eestlased on agarad riiete annetajad: vaata, mitu rekkatäit Humana aastaga kogus

 (5)
Humana ladu Jälgimäel, Eve Piibeleht
Humana ladu Jälgimäel, Eve PiibelehtFoto: Tiit Blaat

2015. aastal kogus Humana 60 rekkatäit riideannetusi, mis on 70 protsenti enam kui 2014. aastal.

Kilode keeles rääkides on see 900 709 kilogrammi. Suurem osa sellest ehk üle 420 tonni koguti Tallinna Jäätmekeskuse kogumiskonteinerite kaudu, mille tühjendamise ning sisu käitlemise eest vastutab Humana. Humana poodides koguti üle 230 tonni, ligikaudu sama palju annetasid teised organisatsioonid ja ettevõtted.

Humana tegevjuht Margus Suik: „Oleme oma 2015. aasta kogumise tulemustega kindlasti rahul. Heameel on tõdeda, et Tallinna ja lähiümbruse inimesed on väga hästi omaks võtnud tänavatel paiknevad kogumiskonteinerid. Seda tõendab stabiilselt kasvav annetuste maht. See annab julgust koostöös Tallinna Jäätmekeskusega plaanida kogumiskonteinerite võrgu laiendamist ka 2016. aastal.“

Kogutud riideannetused moodustavad Eestis arvetatava protsendi

Eelmisel aastal Humana sorteerimiskeskuses läbisorteeritud 10 000 tonnist moodustab Eestis kogutu juba arvestatava 9%. Siiski ei ole see veel Eesti kogumise lagi, sest hinnanguliselt viskab iga inimene aastas ära kümmekond kilo vanu riideid, jalatseid ja tekstiilijääke. Kuna Eestis tekstiilijäätmeid ei põletata, siis tuleb riiete prügilatesse ladustamise vältimiseks rõivakogumist pidevalt edasi arendada. 2015. aastal ennetati tänu riideannetustele 900 tonni tekstiili ladestamine.

Seotud lood:

Kolm miljonit riideeset said uued omanikud

Humana kauplustes müüdi 2015. aastal ligi 3 miljonit eset, ülejäänud läbisorteeritud kaup valdavalt eksporditi. Esemed, mis ei sobi kandmiseks ei Eestis ega mujal, jõuavad Humana sorteerimiskeskusest ümbertöötlustehastesse. Seega on kõik annetatud esemed endale uue elu leidnud.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias