Eestlased purustavad aina uusi telefonimüügirekordeid

 (5)
Huawei ja Samsungi nutitelefonid
Huawei ja Samsungi nutitelefonidFoto: Priit Simson

Uuringufirma GFK analüüsi andmetel müüdi septembris Eestis 35 800 uut telefoni, mis on tänavuse aasta uus kõrgeim tulemus.

See tähendab, et kolmekümne päeva lõikes, müüdi igal päeval keskelt läbi 1193 telefoni, millest veidi üle kolmveerandi nuti- ning alla veerandi nuputelefonid. Rahaliselt moodustasid nutitelefonid aga 95 protsenti kogu Eesti jaeturul müüdud mobiilidest.

Uuringu tulemustest järeldub ka, et tõusis suuretolliliste ekraanidega nutitelefonide eelistus, mis maailmas on juba mõnda aega olnud tõusvaks trendiks.

Globaalne trend kõneleb siiski ka ekraanisuuruse kasvu peatumisest ja tootedisainis ekraanisuurus olemasolevatest enam oluliselt ei kasva. Populaarseimad ekraanisuurused jäävad 5-5,2 tolli vahele.

Teine märgatav trend on eestlaste nõudlikkus telefonikaamera kvaliteedi osas, sest eelmisel kuul kasvav tuntavalt ka 8,5 megapiksliliste kaameratega nutitelefonide müük.

Eestis oli keskmine telefoni kättesaamis hind septembris 222 eurot.

Kokku müüdi Eestis eelmisel kuul mobiiltelefone 8 miljoni euro väärtuses, mis on 22,6 protsenti ehk 1,5 miljoni võrra rohkem kui mullu samal ajal.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias