Eestlasi kimbutanud Samoa-kõnede pettus kukkus haledalt läbi. Loe, mitu inimest otsustas kõne vastu võtta või tagasi helistada

 (63)
Oneplus 6
Oneplus 6Foto: Hendrik Osula

Tele2 teatel ükski ettevõtte klientidest nädalavahetusel toimunud massiliste Samoa-petukõnede ohvriks ei langenud ning tagasi ei helistanud.

Tele2 klienditeenindusdirektori Sirli Seliovi sõnul võtsid Tele2 kliendid vastu 60 Samoast tulnud petukõnet. "Samas väljuvate kõnede statistika näitab, et siiski keegi tagasi ei helistanud, millega oleks kaasnenud arvestatav rahaline kahju,” ütles Seliov.

“Eestlaste teadlikkus on kasvanud. Veel aasta tagasi läks ikka mõni selliste kõnede õnge. Antud pettuse valem on, et kuskil sajusaartel on registreeritud ülisuure hinnaga tasuline number, millelt tehakse vastamata kõne. Petturite eesmärk on, et inimene tasulisele numbrile tagasi helistaks. Praegu said õnneks hoopis petturid ise kahju,” rääkis Seliov.

“Kui inimene teab, et tal pole ühtegi selles piirkonnas reisivat tuttavat, siis soovitame nendele kõnedele mitte vastata, sest tegu võib olla petuskeemiga,” hoiatas Seliov.

Nädalavahetusel said paljud Eesti mobiiltelefoninumbrite kasutajad, olenemata operaatorist, kahtlaseid kõnesid Samoast.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias