Eestlaste ihalus uhiuute autode järele muudkui kasvab

 (11)
Paldiski Lõunasadam ja Paldiski Põhjasadam
Foto: Taavi Sepp

Ehkki automüük oli kolmandas kvartalis sama suur kui mullu, on Saaremaal tänavu registrisse kantud mullusest hoopis rohkem uhiuusi ehk väljalaskeaastaga 2017 sõiduautosid.

Maanteeameti sõidukite registriosakonna peaspetsialisti Aime Parve andmeil on saarlased tänavu kolmanda kvartali jooksul soetanud 98 uhiuut ehk 2017. väljalaskeaastaga autot. Eelmisel aastal samal ajal oli tutikaid ehk 2016. aasta autosid registris 72, kirjutab Saarte Hääl.

Kui varasemad kvartalid juurde liita, on tänavune tutikate autode skoor Saaremaal juba 332 autot, läinud aastal samal ajal oli see 264. Üldse kokku on maakonnas tänavu esmaselt registreeritud sõiduautosid juba 630. 2016. aastal samal ajal oli uusi autosid registris 621.

Saarlaste margieelistustes ülearu suuri muutusi toimunud ei ole. Tõsi, andmeid vaid kolmanda kvartali lõikes vaadates tuleb tõdeda, et esikoha on napsanud Škoda oma erinevate mudelitega.

Esmaselt registreeritud Škodasid on Saare maakonnas kolme viimase kuu jooksul registrisse kantud 28, neist väljalaske­aastaga 2017 24. Üldse kokku on saarlased selle aasta üheksa kuu jooksul soetanud 80 erinevat Škoda mudelit, nende hulgast 70 väljalaskeaastaga 2017.

Škodasid, aga ka nt Renault´sid müüval Warma Autol on seega põhjust vägagi rahul olla. "Kui võrrelda eelmise aastaga, on müük meil kahekordistunud," kinnitas ettevõtte müügijuht Aivar Johanson.

"Suvega oleme väga rahul, sest müük suurenes ka Renault´ tarbesõidukite osas," selgitas müügijuht.
Suurt huvi pakub tema sõnul saarlastele aga endiselt Škoda Kodiaq ja kohe turule tulev Škoda Karoq, mille müük algab tegelikult alles 2. jaanuarist.

Refereeritud artikli täisteksti loe Saarte Häälest.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias