Eestlaste seas tuntud veebikaubamajas levib kaval pettus, millega jääd ilma kaubast ja rahast

 (64)
Aliexpressist asjade tellimine
Aliexpressist asjade tellimineFoto: Hendrik Osula

eBays kaupa müües peab olema ettevaatlik, sest levimas on petuskeem.

Briti väljaanne The Guardian kirjutab petuskeemist, mis eBays kasutajaid kimbutab. Skeemi ohvriks langenud mees märgib, et müüs maha oma iPhone 7 Plusi ligi 400 euro eest, mille eest maksti PayPali kaudu. Nädala pärast ütles aga telefoni ostja, et soovib telefoni tagastada, kuna ta ei suutnud seda aktiveerida. "Me teadsime, et see ei saa tegelik põhjus olla, aga meil polnud muud võimalust kui tagastamisprotsessi alustada," kurtis tarbija.

Natuke hiljem sai mees eBay kaudu teate, et telefon on tagastatud, kuid reaalsuses polnud ta seda kätte saanud. Samas oli aga ta kontolt juba raha ostjale tagastatud.

"Siis sain aru, et tegemist on pettusega. Ostja palub raha tagasi ja seejärel paneb posti tühja karbi, kus on täpselt sama postikood, mis müüjal. eBay eeldab selle pealt, et kaup on tagastatud," räägib mees.

Mees lisab, et on foorumitest lugenud, et nemad pole ainukesed, kes pettuse ohvriks on langenud. Ta üritas ka eBay lehel kaebust esitada, mis lükati aga koheselt tagasi, kuna väidetavalt on ta toote juba tagasi saanud. "Meil pole raha ega ka iPhone'i," ütles ta.

eBay esindaja sõnul arendavad nad pidevalt süsteeme, mis pettustele jälile saaks. "Meie meeskond jälgib tehinguid ööpäevaringselt," kinnitas ettevõte.

Guardiani päringu peale tagastati ka mehele raha, mis ta kaotanud oli.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias