Eestlaste üks lemmikuid kiirmoebrände lõpetas koostöö Hiina partneriga

 (22)
Postimaja H&M
Postimaja H&MFoto: Eero Vabamägi

Rootsi kiirmoebränd H&M teatas koostöö lõpetamisest Hiina partneriga seoses süüdistustega etniliste ja usuliste vähemuste sunnitöö kasutamisega.

Hennes & Mauritz (H&M) teatas, et ei tee enam koostööd Hiina Xinjiangi provintsi piirkonna ettevõtete ja puuvillatootjatega, kirjutab Channelnewsasia.

Antud piirkond on Hiina suurim puuvillakasvataja. Riidehiiu sõnul lõetavad nad ka sellest piirkonnast puuvilla hankimise.

Üheks otsuse põhjuseks on Austraalias (Australian Strategic Policy Institute) märtsis koostatud uuring, mis viitas, et H&M on üks suurimaid sunnitöö toetajaid läbi selle, et nad teevad koostööd Huafui puuvillaniidi tehasega Anhui piirkonnas.

Toona teatas H&M, et neil ei ole antud tehasega ei Annui ega Xinjiangi piirkonnas. Ettevõte lisas, et siiski uurib enda koostööpartnerite juures toimuva olukorra kohta ning teeb vastava otsuse tööjõu osas selle aasta jooksul.

Lisaks teatas USA esmaspäeval, et kehtestab Hiinas asuva Xinjiangi piirkonna osadele kaupadele piirangud, sest need on riigi võimuesindajate hinnangul toodetud sunnitööga. Toodete hulka kuuluvad piirkonna konkreetsete tootjate puuvill, rõivad ja elektroonika.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias