Ehituspoodide müüjad avaldavad: asjad, millega akutrelli ostja võib orki kukkuda

 (136)
TÖÖRIISTAKAST
Foto: Arno Saar, Õhtuleht

Kuressaares asuva akutrellide laia valikuga Ehitusmees OÜ kaupluse müügimees Meelis Ool soovitas kliendil kõigepealt endale selgeks teha, millise töö jaoks on tal trelli vaja.

"Kas trelli vajatakse koduseks otstarbeks või profitööks, milline on suurim kruvi, mida plaanitakse keerata, mis mõõduga on suurim puur," loetles Ool saarlaste päevalehele Saarte Hääl küsimusi, millele klient peab poodi tulles mõtlema. Veel tuleb läbi mõelda, kas vaja on ainult akutrelli või plaanitakse edaspidi soetada ka muid akutoitel tööriistu.

Espaki Kuressaare poes rääkis akutrellidest Maire Saar.

Soodushind võib tähendada seda, et hiljem pole saada akusid või varuosi
Maire Saar, Kuressaare Espak

"Alustama peaks sellest, kas inimene soovib odavat või kauakestvat akutrelli. Kas tööd tehakse igapäevaselt või on see koduseks kasutamiseks," alustas ta. Kindlasti tuleks tema sõnul arvestada, kui levinud see tööriista mark on. "Soodushind võib tähendada seda, et hiljem pole saada akusid või varuosi," hoiatas Saar. Akude kohta selgitas Saar, et liitiumioonakude mahutavus on mõne aastaga tõusnud 1,5-lt 6 ampertunnile.

Seotud lood:

"Ütleks nii, et isegi koduses kasutuses peaks aku olema juba kolm ampertundi, see 1,5-st jääb natuke väheks. Kuue ampertunniga saad juba päev läbi tööd teha. Kõige levinum aku on 18 volti, mida julgesti soovitan," rääkis ta.

Liitiumioonakude eelis on veel see, et aku võib pikemalt seisma jääda. "Saab tühjaks ning kui vaja, laed ära ja kasutad jälle. Varem oli nii, et seisma jäänud akut tuli aeg-ajalt täis laadida, muidu aku mahutavus langes," rääkis Saar.

Päris niiskesse garaažinurka ta akutrelli seisma jätta ei soovita. "Akudega tööriist peaks olema soojas kohas. Talvel külmaga võivad akudega probleemid ilmneda, aga see on ju autoakudega samamoodi."

Temagi soovitas eelistada Makita tooteid, sest nende puhul on võimalik soetada tööriistu laias valikus, lisaks akutrellile ka muid, akudeta riistu.

Trelli juures kasutatavate tarvikute osas võib Saare sõnul välja tuua kvaliteedi osas neli-viis kategooriat.

Korraliku trelliaku hind on küll langenud, aga jääb ikka 100 ja 149 euro vahele.

Refereeritud artikli täisteksti loe Saarte Häälest.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias