Eksperdid paljastavad 5 populaarset automudelit, millele saavad vargad väga lihtsalt ligi

 (34)
Foto on illustratiivne
Foto on illustratiivneFoto: Tiit Blaat

Võtmevaba süsteemi tehnoloogia puudujäägid võimaldavad kurikaeltel hõlpsasti sõidukeid varastada.

Suurbritannia autoohutuse ja turvasüsteemide uurimiskeskus Thatcham Research peab üleval süsteemi, kus hinnatakse sõidukite turvasüsteemide töökindlust. Selle järgi saab teada, kui kaitstud on su auto varguste eest, kirjutab Which?

Thatcham Research analüüsis tänavu üheteistkümne uue mudeli võtmevabu süsteeme ja leidis, et viis 2019. aasta automudelit saavad mitterahuldava hinde. Need on: Ford Mondeo, Toyota Corolla Hybrid, Kia ProCeed, Lexus UX, Hyundai Nexo.

Probleem seisnebki just võtmevaba süsteemi turvaaukudes, sest vargad saavad sõidukisse üsna kergelt sisse, kasutades signaali pikendamise meetodit. Selleks pole tegelikult auto võtit vajagi.

Thatcham Researchi tehnoloogiate juhi Richard Billyealdi sõnul on liiga palju juhtumeid, kus autod on tänavatel sekunditega ära varastatud.

Et võtmevaba süsteemi arendada, on paljud tootjad hakanud kasutama paremaid süsteeme. Näiteks BMW ja Mercedese võtmed ei anna enam signaali, kui need liikumises pole, vaid seisavad näiteks laual või jope taskus.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias