Ekspert hoiatab: Eesti külm kliima tekitab Apple'i telefonidel hulga probleeme

 (24)
iPhone X
iPhone XFoto: Hendrik Osula

Apple’i telefonid ja tahvelarvutid pole mõeldud Eesti talvekülmas kasutamiseks ning alla 0 kraadi võivad nende akud hakata kiirelt tühjenema.

Apple’i MacBook arvutite jaoks on liiga jahe juba alla kümne plusskraadi jääv temperatuur.

Tele2 klienditeenindusdirektori Sirli Seliovi sõnul on külma ilmaga vähenev iPhone’i aku mahutavus levinud probleem, millega mobiilioperaatori juurde tullakse.

“Kaebuste arv kasvab selgelt, kui õues on alla miinus viie. Ka paljude teiste telefonimudelite aku võib füüsikalistel põhjustel Eesti talvekülmas kiiresti tühjeneda. Lapimaale puhkusele sõites tasub võtta kaasa pigem külmakindlam telefon,” lisas Seliov.

Sirli Seliovil sõnul oli ka uuel iPhone Xil probleeme jaheda ilmaga, millega puuteekraan ei toiminud. “Apple parandas selle tarkvarauuendusega ära ning inimesed peaksid vaatama, et neil on operatsioonisüsteemi viimane versioon,” ütles Seliov.

“Üldiselt külmatõrgete vastu paremat lahendust polegi, kui laadida aku enne õueminekut täis ning hoida seade sisetaskus soojas. Kui aku on tühjavõitu, siis ei tasu seda liigselt taskust väljas hoida. Kui telefon end külmast välja lülitab, siis tuleb sel lasta soojas toas mõnikümmend minutit soojeneda ja siis sisse lülitada,” rääkis Seliov.

“Külm akut ei kahjusta, küll aga kuumus. Kui lähete soojale maale talvepuhkusele, siis võib enam kui 35-kraadine temperatuur akut ja seadet püsivalt mõjutada. Apple hoiatab, et ülekuumenenud seadme laadimine kõrge temperatuuriga keskkonnas võib seda veelgi enam kahjustada,” rääkis Seliov.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias