Elron avalikustas uue hinnakirja: kõik rongipiletid kallinevad

 (84)
Rongisõit Pärnu, Tootsi
Foto: Taavi Sepp

Elron annab teada, et alates 10. detsembrist hakkavad kehtima uued rongipiletite hinnad. Uued hinnad on alates tänasest avaldatud Elroni kodulehel. Samast kuupäevast lisandub edelasuunale Valdeku peatus.

„Rongipiletite hinnad tõusevad keskmiselt 5 protsenti. Enamasti tähendab see, et piletihinnale lisandub 10-20 senti, loomulikult jäävad kehtima ka Elroni poolt pakutavad soodustused sõidukaardiga ja internetist ostmisel," selgitas Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo. „Kindlasti ei tähenda see, et hinnad muutuvad igal pool ühte moodi – mõnel pool on hinnatõus suurem, kuid on ka hindu, mis ei muutu."

Kongo seletusel on hinnatõusul mitmeid põhjuseid. Üheks on lisanduvad väljumised. Elron on seadnud eesmärgi igal aastal sõiduplaani tihendada. Seekord lisab reisirongiettevõte täiendava väljumise Valga liinile ning kauaoodatud ekspressrongi Narva liinile, mis tähendab, et peagi saab Narva sõita juba kahe tunni ja 15 minutiga, mis on oluliselt kiirem nii tänasest tavarongist kui ka autost ja bussist.

Teiseks see, et Elronit mõjutab taristu kasutustasu tõus, rongide läbisõidu kasvust tulenevad suuremad hooldus- ja remondikulud, samuti kütuse- ning tööjõukulud.

10. detsembrist lisatakse edelasuunale Männiku asumisse uus Valdeku peatus, mis annab senistele rongireisijatele täiendava võimaluse liikuda edasi Nõmme ja Mustamäe suunal.

Seotud lood:

Samuti saavad edaspidi ka Männiku elanikud sõita kesklinna mugavalt rongiga. Uus peatus hakkab olema edelasuunal viimane Tallinna linna sees olev peatus, mistõttu on ka I ja II tsooni piir edaspidi Liiva peatuse asemel Valdekus ning Liiva peatus nihkub I tsooni.

Et ühtlustada tsoonipiiride kaugusi Tallinnast, muutuvad mõnevõrra ka teiste tsoonide piirid –Edelasuuna IV tsooni piir hakkab edaspidi olema Keava peatuse asemel Raplas ning Idasuuna IV ja V tsooni piir Nelijärve asemel Aegviidus. Selliselt saab I-IV tsooni piletiga sõita Tallinnast ligikaudu sama kaugele nii ida-, edela- kui ka läänesuunal.

Soodsama sõiduvõimaluse kasutamiseks soovitame pileti ette osta veebist, kus üksikpiletid on 15% ning perioodipiletid 10% soodsamad.

10. detsembrist kehtima hakkavad uued hinnad ja tsoonikaart on leitavad Elroni kodulehelt.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias