Elron hõrendab sõidugraafikuid ja lisab lõpuks elektrirongidesse kaardimakse võimaluse

 (19)
Viimase kolme nädala jooksul on Elroni reisijate arv vähenenud üle 80%.Foto: Taavi Sepp

Raudteeremondid ja eriolukorrast tulenev reisijate arvu vähenemine toovad alates 7. aprillist muudatusi rongide sõiduplaanidesse. Jõgeva-Tartu lõigul on vajalik osaliselt kasutada asendusbusse. Sularahakasutuse vähendamiseks lisatakse elektrirongidesse kaardimakse võimalus.

Riikliku eriolukorra tõttu on rongiga reisijate arv drastiliselt vähenenud, mis tingib ka sõiduplaani hõrendamise.

„Viimase kolme nädala jooksul on reisijate arv vähenenud üle 80% ning näeme, et madalseis püsib. See aga tähendab, et meil ei ole võimalik senises mahus jätkata ja peame veomahtu veelgi kärpima,“ ütles Elroni müügi- ja arendusjuht Ronnie Kongo.

„Linnalähiliinide puhul näeme, et reisijate arv on vähenenud ligi viis korda, mis tähendab, et kui varem kasutas mõnda rongi tavaliselt näiteks 150 sõitjat, siis täna on seal alla 40 inimese,“ selgitas Kongo. „Sarnane on olukord Tallinna-Tartu ja Tallinna-Narva väljumistel, kohati on mõju olnud isegi suurem.“

Seotud lood:

Remondi tõttu asendusbussid

Ka käimasolevad raudteeremondid mõjutavad sõiduplaani. Kuna Tartu suunal on alates 7. aprillist Tabivere-Kärkna raudteelõik rongiliiklusele vahepeal suletud, tuleb teisipäeviti, neljapäeviti ja laupäeviti kasutada Jõgeva ja Tartu vahel asendusbusse.

„Et osadel inimestel on hommikuti endiselt vaja tööle jõuda, oleme Eesti Raudteega kokku leppinud, et need reisid saaksid siiski olla käigus kõigil päevadel ning busse kasutatakse alates kella 10st. Kuigi reeglina tehakse remonti kindlatel nädalapäevadel, on graafikus ka erandeid, mistõttu palume eelnevalt alati veenduda, kas konkreetsel juhul tuleb kasutada bussi või saab sõita mugavalt rongiga. Ka väljumisajad on erinevad sõltuvalt sellest, kas käigus on rong või buss. Nagu ka varasemalt, oleme sõiduplaani koostanud selliselt, et ka asendusbusside korral saaks sõita Tartust edasi nii Valga kui ka Koidula suunas.“

Liikumisvõimalus püütakse tagada kogu päeva vältel nii linnalähiliinidel kui ka kaugemale üle Eesti sõitmiseks.

„Kindlasti arvestame sõiduplaani kohandamisel sellega, et reisijatel säiliks võimalus erinevatel kellaaegadel nii linnalähiliinidel kui ka üle Eesti liikuda. Püüame jälgida, et rongides oleks jätkuvalt piisavalt ruumi vajaliku distantsi hoidmiseks, lisame vajadusel pikemad rongid,“ täpsustas Kongo, soovitades otsekontaktide vältimiseks osta rongipiletid ette veebist.

Jätkuvalt saab pileti soetada ka rongis Elroni sõidukaardiga piletimasinast ning alates homsest lisandub linnalähiliinidel elektrirongides kaardimaksevõimalus, et sularaha asemel oleks võimalik kasutada viipemakset.

Elroni ronge puhastatakse igapäevaselt ning puhastusteenindajad pööravad erilist tähelepanu laudadele, istmete käetugedele ja teistele kontaktaladele rongis. Kõigil reisijatel on võimalik kätepesuks kasutada rongides olevaid WC-sid ning hoida kaasreisijatega mõistlikku vahet.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias