Endine omanik avastas pärast tõsist liiklusõnnetust maha kantud auto taas müügilt

 (96)
Õnnetus Narva maantee ja Jõe tänava ristil
Liiklusõnnetus. Pilt on illustratiivne.Foto: Hendrik Osula

Kasutatud autot ostes tuleks kindlasti kontrollida selle tausta, sest võib ilmneda, et tegemist on avariilise või eelnevalt mahakantud sõidukiga ning seda infot varjatakse.

Pärast tõsist liiklusõnnetust eelmise aasta oktoobris, ostis kindlustus Ahti KIA Ceedi ära ja kinnitas, et selle remontimine pole mõttekas. Veidi rohkem kui pool aastat hiljem avastas Ahti sõiduki auto24 portaalis korda tehtult müügis, auto päritolumaaks oli märgitud Saksamaa ja läbisõidu näit oli vähenenud üle 80 000 kilomeetri võrreldes viimase ülevaatusega 2017. augustis.

„Ostsin selle auto 2008. aastal uuena Eestist, eelmisel sügisel juhtus mu naisel selle autoga liiklusõnnetus, kus talle sõideti külje pealt sisse ning autot polnud kindlustuse sõnul mõtet parandada ja see läks mahakandmisele," rääkis Ahti.

Auto müüdi Ahti sõnul edasi oksjonil ja rohkem Ahti avariilisele autole ei mõelnud, kuni märkas seda veidi rohkem kui pool aastat hiljem müügil Auto24 kasutatud autode hulgas. „Kummaline oli see, et andmetes oli öeldud, et auto on toodud Saksamaalt, vahepeal olnud registreeritud Leedus," kirjeldas ta.

Seotud lood:

Lisaks oli auto läbisõit vähenenud. 2017. aasta augusti ülevaatusel märgiti auto läbisõiduks 224 450 kilomeetrit. Nüüd aga oli auto läbisõit vähenenud 142 300 kilomeetrile. Ahti meelest oli kogu lugu kummaline.

Tasub tausta kontrollida

Maanteeameti tehnoosakonna tüübikinnituse ekspert Rait Parve tõdes, et liiklusõnnetuses osalenud sõidukeid ikka remonditakse, kuid kindlasti tuleb kasutatud autot ostes olla eriti tähelepanelik. „Tasub hoolega kontrollida sõidukeid, mille tausta kontrollides leiab liikluskahjude kontrollist kirje „Hüvitati sõiduki turuväärtus"," hoiatas ekspert.

See tähendab Parve sõnul, et kindlustusandja ei pannud sõiduki taastamist majanduslikult mõistlikuks. Täpselt sama juhtus ka Ahti autoga ning seda oli näha Auto24 portaalis müügis olnud autot kontrollides.

Parve soovitab sel juhul küsida taastamisega tegelenud ettevõtte andmeid ning tööde või varuosade arveid. Tausta saab kontrollida Maanteeameti sõiduki taustakontrollist ja sõiduki liikluskahjude kontrollist.

Konkreetse sõiduki avalikust taustakontrollist on Parve sõnul näha, et 04.01.2018 kustutati sõiduk liiklusregistrist. „Sõiduk registreeriti peale seda Leedu Vabariigis ja 09.04.2018. uuesti Eestis ning toimingu alusdokumendiks oli Leedu Vabariigi poolt väljastatud sõiduki registreerimistunnitus. Seetõttu on nüüd taustakontrollist nähtav päritoluriik Leedu," kirjeldas ta.

Parve lisas, et Delfi Kasuliku uurimise tulemusel teatati antud sõiduki uut omanikku läbisõidunäidu muutusest ning see on nähtav ka avalikust sõiduki taustakontrolli päringust.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias