Enim hüvitati eelmisel kuul kodukindlustuse kaudu kahjusid seoses toruleketega


Pharmadule
Pilt on illustratiivneFoto: Tanel Meos

PZU Kindlustuse kodukindlustuse kahjude arv on tõusnud aastaga ligi 20 protsenti, näidates jätkuvat kasvutrendi ka selle aasta aprillikuu lõikes. Tänavu aprillis oli kodukahjude juhtumite arv 382 ning PZU maksis klientidele kokku 345 000 eurot kahjuhüvitisi.

PZU kahjukäsitlusosakonna juhi Urmas Saare sõnul olid aprilli kodukahjude põhjused erinevad. "Kodukindlustus pakub kaitset mitmete ettenägematute juhtumite korral ning ka aprillis hüvitasime eri tüüpi kahjusid, kuid neist paljude põhjustajateks olid torulekked," kommenteeris Saar.

PZU kasko- ja liikluskahjude juhtumite arv on aasta võrdluses jäänud samaks. Aprillis laekus PZUle teateid 940 kasko- ja 607 liikluskahju juhtumi kohta, mille eest PZU Kindlustus maksis hüvitisi vastavalt 800 000 eurot ja 740 000 eurot.

Tänavu nelja kuuga on PZU Kindlustus hüvitanud klientidele kokku üle 8,5 miljoni euro, millest aprillis 2,2 miljonit eurot.

Ettevõtted kindlustavad kalleid põllutöömasinaid

PZU Kindlustuse kindlustusosakonna juhataja Elo Raitviiri sõnul tasub märkimist, et aastaga on kasvanud ka ettevõtete valmidus end erinevate riskide vastu kindlustada. „Ettevõtete seas on kasvavalt populaarne varakindlustus, mille käive on aastaga tõusnud 18 protsenti. Selle taga võib olla ka PZU müügivõrgu laienemine – oleme avanud uue büroo Saaremaal ja tulnud sellega oma klientidele lähemale,“ ütles Raitviir.

Raitviiri sõnul on kasvanud ka ehituse koguriskikindlustus ning ehitusmasinate kindlustus. "Ehitusmasinate kindlustus on mõeldud ka erinevate liikuvate masinate, nt põllutöömasinate kindlustamiseks. Selle kindlustusliigi kasv on tulnud peamiselt ettevõtete põllutööks mõeldud masinaparkide täiendamisest," kommenteeris Raitviir.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias