Esimene riik maailmas vaigistab FM-raadiosageduse igaveseks

 (132)
Esimene riik maailmas vaigistab FM-raadiosageduse igaveseks
Foto: Vida Press

Vaid loetud nädalate pärast keerab Norra kinni FM raadiosageduse igaveseks ja seda esimese riigina maailmas, et minna täielikult üle digitaliseeritud raadioedastusele.

Norra valitsus on otsustanud, et FM raadiosagedus vaigistatakse 11. jaanuarist, alates Nordlandist ning liikudes järk-järgult lõunasse, vahendab The Local.

Pärast pea sajandit analoograadiot, mis viis läbi revolutsiooni kõrgekvaliteetse stereoheli tutvustamisega, minnakse üle digitaalsele heliedastusele veelgi kõrgemal tasemel (DAB+). Muudatus puudutab pea kaheksat miljonit raadiokuulajat.

Kuigi muudatus on olnud kavas aastaid ei ole paljud norralased selle üle sugugi mitte õnnelikud. Kaks kolmest norralasest on digirevolutsiooni vastu, väidab hiljuti läbiviidud ja Norra päevalehes Dagbladet avaldatud uuring. Vaid 17 protsenti vastanutest toetavad FM raadiosageduse igavest vaigistamist.

Norra üleminekut esimese riigina maailmas digitaalsele raadiole jälgivad põnevusega ka Taani, Rootsi, Šveits ja Lõuna-Korea, kes plaanivad sama üleminekut.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias