ETTEVAATUST | Eesti jurist on hädas petturitega: olen pälvinud välismaiste kelmide tähelepanu

 (2)
Häkker stock
Häkker. Pilt on illustreerivFoto: Mana Kaasik

Themis Õigusbüroo jurist Tanel Riivits on enda sõnul sattunud välismaiste kelmide tähelepanu alla, kes tema nime kasutades inimestelt raha välja võivad petta. Ta hoiatab, et keegi mingeid summasid kindlasti ei maksaks.

Riivits kirjutas Kasulikule, et ta võitleb aktiivselt Facebookis spämmiga levivate laenupettuste vastu, kus laenuhuvilisel palutakse kanda laenu saamiseks raha välismaisele kontole, ilma, et tegelikkuses keegi laenu saaks. Pettus seisnebki üksnes ettemaksu välja meelitamises, luues illusiooni, et laenusoov on heaks kiidetud. Oktoobris avaldas ta ka video, kuidas ära tunda laenupettuseid.

„Paistab, et sellega olen pälvinud välismaiste kelmide tähelepanu ja asi on jõudnud sinnani, et nüüd on loodud minunimeline gmail-i aadress "advokaattanelriivits@gmail.com", millega pakutakse omakorda petta saanutele justkui õigusabi korras lahendust oma ettemaksu tagasi saamiseks. Aga ka selle teenuse eest küsiti 285 eurot ettemaksu Šveitsi UBS pangas asuvale kontole, kus saaja nimeks on keegi kolmas isik," kirjeldab Riivits.

Ta on ühelt ohvrilt saanud kogu kirjavahetuse, mille allkirjas nähtub tema ja tema õigusbüroo nimi.

„Mina ei ole sellist kontot loonud ja seda ka ei kasuta ega ole sellega muud moodi seotud. Saati veel tegutsen ma pettustega, kui võtan ise avalikult sõna vastupidise osas," ütleb ta.

Seotud lood:

Riivits usub, et on juba arvukalt inimesi, kes on saanud taolise pakkumise. Ta väga ei imestaks, kui leidub ka ohvreid, kes ongi heas usus, arvates et tema pakub teenust, saatnud raha välismaale.

„Minu nimele teeb see kahtlemata tõsise mainekahju. Minule sai asi teatavaks täna (eile - toim) hommikul, kui üks kodanik pöördus minu poole otse, olles valmis raha maksma ja palus selleks kontot. Seda polnud petukirjaga talle varem saadetud. Olen ka oma büroo Facebooki leheküljel avalikkust teavitanud ning samuti gmail.com-i ning ka Šveitsi panka, kus asub konto, millele viidati. Pöördun lähipäevil ka politseisse, kuid kõik see võtab aega ja seda aega kasutavad petised osavalt ära," ütleb mees.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias