Ettevaatust: Facebookis levib kaval viirus, mille levitamises võivad süüdi olla isegi sinu lähedased

 (11)
Pildipank
Pilt on illustratiivneFoto: Martin Dremljuga

Veebikonstaabel hoiatab linkide eest, millele klikkimisel oled edukalt tõmmanud endale arvutisse alla viiruse.

Veebikonstaabel Maarja Punaku sõnul on viirused liikvel nii Instagramis kui Facebookis. "Ennekõike on mulle viimasel paaril nädalal teatatud nö video viirustest, kus kasutaja saab sõbra konto alt sõnumi, et "leidsin sinust video" koos lingiga. Pärast sellel klikkimist kasutaja enda kontole enam hiljem sisse ei pääse. Täna nägin ka näidet, kus Facebooki seinale postitatakse sõbra konto alt "movie" ja täägitakse kakskümmend inimest juurde," räägib ta.

Punaku sõnul pole see midagi uut, kuid soovitab meeles pidada järgmiseid punkte:
1. Sõbra võimalikult kiire teavitamine, kui tema konto taoliselt käitub
2. Viiruse eemaldamine enda kontolt esimesel võimalusel, et uusi ohvreid juurde ei tuleks.

"Nii Geeniuse portaal kui ka RIA blogi on andnud varasemalt enda poolseid juhiseid ja soovitan need vajadusel üles otsida. Alati ei piisa ainult parooli vahetamisest! Viirused käivad lainetena ja ma loodan, et saame selle laine madalana hoida."

"NB: Palun ärge klikkige nendel videolinkidel, kuigi olete 100% kindel, et Teie viirusetõrje on uuendatud ja turu kõige parem variant. Kui muna ja kana küsimuses ollakse erimeelt, et kumb ikkagi oli enne olemas, siis viiruse ja viirusetõrje puhul seda küsimust ei teki: alati on viirus enne ja siis alles luuakse viirusetõrje."

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias