Ettevaatust, liikvel on järjekordne petukõnede laine eesmärgiga sind rahast paljaks teha

 (54)
Kuulutus üliõpilastele
Pilt on illustratiivne.Foto: Ilmar Saabas

Paari päeva jooksul on politsei saanud mitmeid teateid kahtlaste kõnede kohta, mis on tulnud Läti ja Soome numbritelt. Kõnes teatakse liiklusõnnetusest ja politsei sõnul on ilmselt eesmärk nõuda heausksetelt välja autoremondiraha liiklusõnnetuse eest.

„Ühe teataja sõnul sai ta kõne Läti suunakoodiga numbrilt. Helistas noore häälega eesti keelt kõnelev naine ja väitis, et teataja olevat tema autole otsa sõitnud ning helistaja auto kojamehe vahele on jäetud teataja andmed," seisis Politsei Põhja prefektuuri sotsiaalmeedias.

Teate kohaselt ei lasknud kõne teinud naine kogu vestluse vältel teisel poolel midagi küsida. „Politseisse pöördunud inimene ütles naisele vastuseks, et pöördub oma kindlustusse ja katkestas kõne."

Samalaadsed kõned tulid politsei andmetel Eesti ja Soome suunakoodiga numbritelt ning kõne saajatele räägiti sarnase sisuga lugu. „Naine ei vastanud teataja küsimustele ning katkestas lõpuks ise kõne."

Kõne tuli salvestuselt

Postituse all seisab mitmeid teateid inimestelt, kes said kõne Läti numbrilt. "Läti kõnedele ma ei vastanud, siis helistati Eesti numbrilt. Vastasin ja teisel pool hakkas naisterahvas kiiresti rääkima, et tal oli minu number kuskil kirjas. Katkestasin kõne, tagasi ei helistatud," kirjutab üks kõne saaja.

Seotud lood:

Teine kõne saanud inimene kirjutab, et sai teate autoga kiiruskaamerasse sõitmise kohta. "Mulle räägiti, et olin BMW X6-ga 50 alas 102 kilomeetrise tunnikiirusega kaamerasse sõitnud. Veidrad pausid vahel ja sain aru, et tekst tuleb lindilt," seisab kirjelduses.

Anna kahtlasest kõnest märku

Sarnane skeem on politsei sõnul kasutusel välismaal, et välja petta heausksetelt inimestelt autoremondiraha liiklusõnnetuse eest, mida inimene pole tegelikult põhjustanud.

„Soovitame suhtuda sellistesse kõnedesse kriitiliselt, uurida võimaliku liiklusõnnetuse toimumise aja, asukoha ja automargi kohta ning vajadusel pöörduda kas oma kindlustusseltsi või politsei poole!" hoiatas politsei.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias