Ettevaatust! Omniva nimel levib libakampaania, mis lubab auhinnaks tasuta telefoni

 (13)
Ettevaatust! Omniva nimel levib libakampaania, mis lubab auhinnaks tasuta telefoni
Omniva libakampaaniaFoto: Omniva

Riigi infosüsteemi amet hoiatab Omniva nimel leviva libakampaania eest, mis lubab krediitkaardi andmete sisestamisel tasuta iPhone.

Omniva nimel on internetis liikvel libakampaania, mis lubab kolmele küsimusele vastamise järel auhinnaks telefoni. Leheküljel küsitakse tagasisidet Omniva teenuse kohta, misjärel lubatakse auhinnaks telefoni, kui sisestada enda e-maili aadress ja muud andmed.

Riigi infosüsteemi amet hoiatab inimesi sotsiaalmeedias: "Kui satud sellise lehekülje otsa, siis need on libalehed, mis koguvad pahaaimatute klientide krediitkaardiandmeid."

"Ära sisesta sarnastel lehekülgedel oma andmeid. Vaadates veebilehekülje aadressi, siis näeme, et sel pole midagi pistmist Omnivaga."

Omniva teatel võib muuhulgas saabuda sms või kõne, andes teada, et isikule tuli telefoni teavitus paki saamise kohta. Sõnumi sisule on lisatud ka "Omniva rahulolu küsitlus", mille täitmisel hakkab inimesele saabuma erinevaid rämpssõnumeid.

Kindlasti tuleks tähelepanu pöörata, milliselt aadressilt või veebidomeenilt antud pakkumine saabub. Kui tegemist on võõrapärase aadressiga, siis tuleks kindlasti selle avamisest hoiduda. Omniva korrektseks domeeniks on "omniva.ee" ning pakiteavitused saabuvad aadressilt teavitus@omniva.ee). Tihti levivad libakampaaniaga koos ka libakontode alt postitatud soovitused, mis peaks kogenematu veebikülastaja silmis usaldusväärsust tõstma.

Seotud lood:

Lisaks ei küsi Omniva kunagi kliendi krediitkaardi andmeid, mistõttu tasub olla selliste teavituste osas eriti tähelepanelik isegi, kui logo tundub õige.

Näide eksitavast leheküljest, mis küsib tagasisidet Omniva teenuse kohta.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias