Europark selgitab: miks on parklad võrreldes Barkingu äpiga nii kallid?

 (7)
Barking
BarkingFoto: Barking

Kasuliku hinnavõrdlusest selgus, et Tallinna olulisemates sõlmpunktides pakub kõige soodsamat parkimisteenust Barkingu äpp. Europark selgitab, miks see päris nii mustvalge ei ole.

Valisime linnas välja kolm piirkonda, kuhu inimesed sageli oma auto jätavad: Teatri väljak, mille läheduses asuvad põhilised kaubanduskeskused ja kust saab lihtsasti vanalinna, bussijaam ja Tallinna sadam, mis on olulised transpordisõlmed. Mõõtu võtsid Citypark, Tallinna linna pakutavad teenused, Europark ja Barkingu äpp.

Võrdlesime, kui palju maksab neis parklates ühe tunni ja ühe ööpäeva jagu parkimist. Võrdlusest väljus võitjana Barking, mille hinnatase on ühtlaselt madal pea kõigis Tallinna piirkondades. Paiguti ulatusid hinnavahed klassikaliste parkimissüsteemidega lausa mitmekümne kordseks.

Europark Estonia OÜ tegevjuhi Karol Kovaneni sõnul on Barking küll kasulik jagamismajanduse niši teenus, mis sobib üksikute kohtade rentimiseks väga hästi, aga suuremate mahtude puhul võib traditsiooniline parklakorraldus end siiski paremini õigustada.

"Lisaks hindadele on oluline ka kohtade arv," ütles Kovanen. "Barking on platvorm, mille kaudu üksikud koha või parkla omanikud saavad oma kohad endale sobivatel aegadel ja sobiva hinnaga välja rentida. Iseenesest on see kasulik teenus, millel on kindlasti oma koht parkimisturul, aga kohtade arv on piiratud ja tegelikkuses on tihti tegu üksikute kohtadega, mis pole ka alati saadaval."

Seotud lood:

Kovanen toob näitena välja Estonia teatri parkla, kus päevasel ajal on klientidele võimaldatud mõned kohad ja õhtustel aegadel on parkla reserveeritud täies ulatuses oma töötajate jaoks.

"Ehk et kui nüüd rohkem kui 10 inimest tahaksid neid väga soodsaid kohti kasutada, siis neid lihtsalt ei ole." Klassikaliste parklate puhul, mille hulka kuulub ka Europark, on tegu enamasti suurte parklatega, mis on ööpäevaringselt avatud avalikuks kasutamiseks ja Kovaneni kinnitusel on need juhud, mil parkla päris täis on, väga erandlikud.

"Barking on tehniline platvorm ja oleme alustanud mõnede parklate puhul ka koostööd, võimaldades Barkingu platvormi kasutajatel pakida Europarki parklates." Kovanen toob näitena välja Mere pst parkla, kus on Barkingu platvormi kasutatud üksikute kohtade väljarentimiseks, aga kogu parkla mahutavus on 200 kohta.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias