Eurotsooni esimene maa laseb ringlusesse viieeurose plastikelemendiga mündi, mis võib paberraha välja vahetada

 (22)
Eurotsooni esimene maa laseb ringlusesse viieeurose plastikelemendiga mündi, mis võib paberraha välja vahetada
Foto: DPA

Saksamaal lastakse ringlusesse uudse tehnoloogiaga välja arendatud münt, mis koosneb pooleldi plastikust ja pooleldi metallist.

Saksamaa liidumaa Baden-Worttembergi Stuttgarti finantsministeerium on koostöös tehnikainseneridega välja töötanud polümeeri, mida saab müntimisel kasutada, vahendab Plastic Today.

Seda plastikutaolist materjali on võimalik töödelda nagu metalli, seega ka sellest münte valmistada. Materjalist kavatsetakse valmistada viieeurosed mündid, mis peaksid käibele tulema Saksamaal juba sel kevadel.

Mündi kujunduses on kasutatud läbipaistvat plastikust ringi, mis on omakorda metallringi sees. Plastik sisaldab nii värvilisi elemente kui ka turvasümboleid. Metalli ja polümeeri kokkupuutekoht on täpselt sama tugevasti koos nagu ühe- ja kaheeuroste täismetall müntide puhul.

Viieeurosest mündist saab legaalne maksevahend vaid Saksamaal, kuigi disainerid loodavad, et Euroopa keskpank aktsepteerib seda tulevikus viieeuroste paberite asemel, kuna nende sage kasutus muudab paberi üsna kiirelt kulunuks ja inetuks.

Esimesed kaks miljonit viieeurost münti tulevad käibele juba homme ning need on esialgu mõeldud vaid kollektsionääridele. Sellegipoolest on tegemist legaalse maksevahendiga, millega saab igal pool sarnaselt teistele sularaha nominaalide tasuda, kirjutab väljaanne The Local.

Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias