Fisher-Price kutsub tagasi imikute lamamistooli, kus on surnud üle 30 beebi

 (43)
Fisher-Price'i imikute lamamistool Rock'n'Play
Fisher-Price'i imikute lamamistool Rock'n'PlayFoto: Tootja foto, AP/Scanpix

Eile teatasid USA tarbijakaitseamet ja lastetoodete tootja Fisher-Price, et kutsuvad tagasi kõik beebide Rock’n’Play lamamistoolid, kuna viimase kümne aasta jooksul on neis surnud üle 30 imiku.

USA tarbijakaitseameti sõnul mõjutab toote tagasi kutsumine 4,7 miljonit lamamistooli, kirjutab CNN. „Ma kutsun lapsevanemaid üles lõpetama otsekohe selle toote kasutamine ja võtma ühendust Fisher-Price’iga, et saada selle eest kas raha tagasi või vautšer samas summas,” ütles USA tarbijakaitseameti juht Ann Marie Buerkle.

Fisher-Price’i peadirektori Chuck Scothoni sõnul leidis ettevõte, et toote tagasikutsumine on antud olukorras parim tegutsemisviis, kuna nad tahavad tagada oma toodete ohutuse.

„Selle sammuga tahame kinnitada kõigile lapsevanematele üle maailma, et ohutus on meie tegevuse nurgakivi, me oleme pühendunud sellele väärtusele ning meie tooteid kasutavate imikute ja koolieelsete laste tervise, ohutuse ja heaolu tagamine on jätkuvalt meie jaoks prioriteet," märkis Scothon.

Toote tagasi kutsumine tuleb nädal aega pärast seda, kui ettevõte väljastas toote osas hoiatuse. Selle reageerisid kiirelt nii Ameerika lastearstide ühendus kui leinavad vanemad, kes ütlesid, et toode tuleks otsekohe tagasi kutsuda.

Seotud lood:

USA tarbijakaitseameti kirjelduste kohaselt on Rock’n’Play lamamistoolides alates 2009. aastast surnud üle 30 imiku, kes püüdsid ilma kinnitamata rihmadeta toolis hakata ümber pöörama. Amet ei täpsustanud toote tagasikutsumise teates, mis põhjustas beebide surma.

Veel nädal aega tagasi oli USA tarbijakaitseametil infot kümne sellise surmajuhtumi kohta, mis puudutasid 3 kuu vanuseid või vanemaid imikuid. Küll aga seostas tarbijaõigustele keskendunud kodanikuühendus Consumer Reports populaarset lamamistooli 32 imiku surmaga ajavahemikus 2011-2018.

USA tarbijakaitseameti juhi Ann Marie Buerkle sõnul suunas asutus Fisher-Price'i lamamistooli surmajuhtumite uurimisse viimane nädal kõik nende käsutuses olevad ressursid. Ka märkis ta, et ametnikud hakkavad uurima ka teisi imikute lamamistoole.

„Ma kutsun tarbijaid üles andma meile teada ükskõik millistest juhtumitest, mis on leidnud aset kas lamamistoolide või teiste imikutele mõeldud toodetega,” lausus ta. „Ema ja vanaemana ei ole minu jaoks mitte midagi olulisemat, kui meie laste ohutus,” rõhutas Buerkle.

Target
Saada vihje, foto või video!
Saada vihje
Jälgi meid sotsiaalmeedias